23 kwietnia 2018r. w sali koncertowej radzyńskiej szkoły muzycznej wystąpił Konrad Sikora, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu Pani Jolanty Woźniak. Zgromadzonych na koncercie gości przywitał Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim Pan Zbigniew Czuryło. Koncert poprowadziła Pani Jadwiga Bagińska - nauczyciel klasy fortepianu naszej szkoły.

Repertuar, który wykonał młody pianista to:

• Etiuda c moll F. Chopina,
  • Etiuda c moll op.2 nr 4 S. Prokofiewa,
  • Sonata patetyczna op. 13 L. van Beethovena,
  • Nokturn op. 27 nr 2 F. Chopina,
  • Trzy Preludia na fortepian G. Gershwina
  • Preludium i Fuga d moll WTC II J.S. Bacha.

1 czerwca 2017r. o godz. 1530 w sali koncertowej PSM odbył się recital skrzypcowy Dominiki Szeniawskiej, uczennicy mgr. Mariana Andruchiwa Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, która wykonała swój program dyplomowy.

W dniu 21 kwietnia 2017r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert gitarowy Michała Daniela Bąka, doktoranta w klasie gitary prof. dr. hab. Piotra Zaleskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Koncert został poprzedzony warsztatami, które przeprowadził Pan M.D. Bąk dla uczniów klasy gitary PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Koncert prowadziła Ewa Zagórska.

27 marca 2017 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się recital Katarzyny Kopiejek, uczennicy klasy fortepianu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, wielokrotnie wyróżnianej i nagradzanej na konkursach pianistycznych lokalnych, krajowych i międzynarodowych. W programie młoda pianistka zaprezentowała repertuar z egzaminu dyplomowego.

W pierwszej części koncertu publiczność wysłuchała:

• J.S. Bacha „Preludium i fugę es-moll”,
  • L. van Beethovena „Sonatę D-dur op. 10 nr3 (wszystkie części),
  • S. Prokofiewa „Toccatę d-moll op. 11

W drugiej części koncertu młoda pianistka wykonała:

• F. Chopina „Etiudę cis-moll op.10 nr 4”
  • A. Skriabina „Preludium f-moll op. 11”
  • F. Chopina “Etiudę e-moll op. 25 nr 5”
  • F. Chopina „Balladę f-moll op. 52”

W piątek, 03 marca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się koncert Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.

Gości z Białej Podlaskiej przywitał dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu, Zbigniew Czuryło.

Zgromadzona publiczność wysłuchała między innymi:

• Koncertu G-dur Vivaldiego – partię solową zagrał ośmioletni skrzypek Olek Żyła,
  • Mandolinowy koncert C-dur Vivaldiego - partię na gitarze wykonała Julka Połynko
  • II suitę h- moll Bacha - na flecie zagrała Agata Cipior
  • Partie klawesynu realizowała Klaudia Gałecka

Na zakończenie Orkiestra wykonała Etiudę nr 3 Astora Piazzoli z solistą Radosławem Żyłą, nauczycielem ZSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej i PSM I i II st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podl.

Media: radzyninfo.pl