31 marca 2016r. odbył się Koncert jazzowy w wykonaniu Marcin Olak - gitara, Jarek Michaluk - kontrabas.

Marcin Olak to jeden z najciekawszych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Z wykształcenia gitarzysta klasyczny, z zamiłowania jazzman. Gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; czasem sięga też po gitarę elektryczną. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyka współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free - jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Artysta także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę - Impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki - został zaprezentowany podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

Jarek Michaluk - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas ogólnopolskiego konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą , Jorgosem Skoliasem. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną i in. Występował na wielu festiwalach i w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie. Ma na swym koncie nagranych 5 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka jego utworów. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz wydaną przez Polonię Records.Jest twórcą oraz dyrektorem znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, a od blisko 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.