13 czerwca 2019r. odbył się koncert w ramach obchodów Dnia Patrona Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Na scenie sali koncertowej PSM wystąpili uczniowie klas skrzypiec przygotowani przez Panią Natalię Pomyłujko oraz Pana Macieja Szuksztula:

• soliści - Natalia Dyjak (kl. V, c.6l.), Anna Lipińska (kl. V, c.6l.), Natalia Wiater (kl. II, c.6l.),
  • duet skrzypcowy – Zuzanna Falkowska (kl. VI, c.6l.) i Amelia Wieczorek (kl. VI, c.6l.),
  • trio fortepianowe - Natalia Dyjak (kl. V, c.6l.) - skrzypce , Anna Lipińska (kl. V, c.6l.) – skrzypce oraz Wojciech Magier (kl. V, c.6l.) - fortepian.

Młodzi skrzypkowie zagrali: Bagatelę St. Moniuszki, Koncert skrzypcowy a-moll cz. I A. Vivaldiego, Koncert skrzypcowy G-dur cz. 1 A. Vivaldiego, Irish coffe J. Johowa, Paragon Rang S. Joplina, pieśni patriotyczne Ostatni mazur i Piękna nasz Polska cała.

Chór szkolny, prowadzony przez Panią Dorotę Szostakiewicz, wykonał utwory: Largo J.F. Rasmussena i A, Sallinena, Viva tutte le vezzose F. Giardiniego, W moim ogródecku w oprac. T. Szeligowskiego, Chochlik St. Moniszki, Lollipop B. Rossa i J. Dixona.

Koncert prowadziły: Magdalena Borychowska (kl. IV, c.4l.) oraz Natalia Siudyła (kl. IV, c. 4l.).

29 maja 2019 r. w Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się „Koncert dla mamy i taty” w wykonaniu uczniów szkoły. Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Czuryło witając przybyłą publiczność oraz składając życzenia mamom i tatom z okazji ich święta. Następnie na scenie wystąpili uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego z programem artystycznym, na który złożyły się utwory muzyczne wykonane na różnych instrumentach, utwory poetyckie oraz piosenki z układem tanecznym. Przygotowany program, dostarczył publiczności wiele miłych wrażeń. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Koncert został przygotowany przez nauczycieli klasy fortepianu, klasy akordeonu, klasy skrzypiec, klasy gitary, klasy fletu, klasy trąbki i klasy saksofonu. Wydarzenie prowadziła Pani Agnieszka Jeż, przy fortepianie akompaniowała Pani Jolanta Skorek-Münch, układ taneczny przygotowała Pani Ewa Łańcut-Nestoruk.

26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się koncert z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na scenie wystąpili uczniowie z inscenizacją słowno-muzyczną. Publiczność mogła przypomnieć sobie historyczne okoliczności, w jakich doszło do uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji oraz wysłuchać polskich utworów muzycznych w wykonaniu solistów, zespołów instrumentalnych oraz chóru szkolnego.

6 kwietnia 2019r. w Galerii Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury wystąpił kwartet akordeonowy, który tworzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim z klasy Pana Zbigniewa Czuryło. Stanisław Krupa (kl. V, c.6l.), Marcel Semeniuk (kl. II, c.4l.), Jakub Palinowski (kl. VI, c.6l.) oraz Angelika Koczkodaj (kl. VI, c.6l.), będący jednocześnie członkami Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo, stworzyli muzyczną oprawę wernisażu malarstwa pt. „Widok z okna” Grupy Kierunek.

17 stycznia 2019r. w sali Kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Noworoczny, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie było trzecim, zamykającym cykl koncertów świątecznych w wykonaniu uczniów i jednocześnie podsumowaniem I semestru roku szkolnego 2018/2019.

Przed licznie przybyłą na koncert widownią wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas przesłuchań CEA, przesłuchań semestralnych, laureaci konkursów oraz absolwenci szkoły. Publiczność wysłuchała popisów w wykonaniu solistów oraz zespołów kameralnych.

Młodzi, zdolni artyści zaprezentowali utwory m.in.: A. Piazzolli, B. Dowlasza, H. Klassena, B. Martinu, M. Popławskiego, M. Drożdżowskiego, F. Chopina, R. Avesa, E. Mollenhauera, S. Pawina, B. Fitzgeralda, A. Chaczaturiana, H. Manciniego, J.S. Bacha, B. McFerrina.

Grupa rytmiczna, złożona z uczniów kl. III cyklu 6-letniego, wykonała układ taneczny przy wokalnym popisie Martyny Belniak.

Koncert prowadzili Natalia Siudyła i Hubert Wyrwisz.

Media: iledzisiaj.pl | 24wspolnota.pl