26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się koncert z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na scenie wystąpili uczniowie z inscenizacją słowno-muzyczną. Publiczność mogła przypomnieć sobie historyczne okoliczności, w jakich doszło do uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji oraz wysłuchać polskich utworów muzycznych w wykonaniu solistów, zespołów instrumentalnych oraz chóru szkolnego.

6 kwietnia 2019r. w Galerii Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury wystąpił kwartet akordeonowy, który tworzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim z klasy Pana Zbigniewa Czuryło. Stanisław Krupa (kl. V, c.6l.), Marcel Semeniuk (kl. II, c.4l.), Jakub Palinowski (kl. VI, c.6l.) oraz Angelika Koczkodaj (kl. VI, c.6l.), będący jednocześnie członkami Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo, stworzyli muzyczną oprawę wernisażu malarstwa pt. „Widok z okna” Grupy Kierunek.

17 stycznia 2019r. w sali Kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Noworoczny, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie było trzecim, zamykającym cykl koncertów świątecznych w wykonaniu uczniów i jednocześnie podsumowaniem I semestru roku szkolnego 2018/2019.

Przed licznie przybyłą na koncert widownią wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas przesłuchań CEA, przesłuchań semestralnych, laureaci konkursów oraz absolwenci szkoły. Publiczność wysłuchała popisów w wykonaniu solistów oraz zespołów kameralnych.

Młodzi, zdolni artyści zaprezentowali utwory m.in.: A. Piazzolli, B. Dowlasza, H. Klassena, B. Martinu, M. Popławskiego, M. Drożdżowskiego, F. Chopina, R. Avesa, E. Mollenhauera, S. Pawina, B. Fitzgeralda, A. Chaczaturiana, H. Manciniego, J.S. Bacha, B. McFerrina.

Grupa rytmiczna, złożona z uczniów kl. III cyklu 6-letniego, wykonała układ taneczny przy wokalnym popisie Martyny Belniak.

Koncert prowadzili Natalia Siudyła i Hubert Wyrwisz.

Media: iledzisiaj.pl | 24wspolnota.pl

W sobotę, 5 stycznia 2019r. odbyła się VI Noworoczna Gala Akordeonowa. Na scenie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wystąpiła Kameralna Orkiestra Akordeonowa pod batutą Dyrektora Artystycznego Arti Sentemo i jednocześnie Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - Zbigniewa Czuryło.

Patronat nad koncertem objęli: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski - Jerzy Rębek, Starosta Radzyński - Szczepan Niebrzegowski oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski - Wiesław Mazurek.

Wśród gości Gali Akordeonowej znaleźli się m.in. przedstawiciele: władz samorządowych Województwa Lubelskiego, Powiatu Radzyńskiego, Gminy Radzyń Podlaski, Miasta Radzyń Podlaski, Kuratorium Oświaty w Lublinie, sponsorów, lokalnych instytucji oświaty i kultury.

Bardzo licznie zgromadzona widownia wysłuchała ponad trzygodzinnego koncertu w wykonaniu solistów oraz akordeonowych zespołów kameralnych.

Na scenie wybrzmiała muzyka w wykonaniu solowym: Stanisława Krupy (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl.), Mateusza Głowniaka (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej), Karola Zbarackiego (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej), Adama Dudka (UMFC w Warszawie), Jakuba Stefaniaka (AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach).

Przed widownią wystąpił, działający od września 2018r., Kwartet PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim w składzie: Stanisław Krupa, Marcel Semeniuk, Jakub Palinowski, Angelika Koczkodaj oraz Kwintet Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej w składzie: Mateusz Głowniak, Karol Zbaracki, Jakub Mackiewicz, Szymon Dębowski, Mateusz Golonka.

Obecny skład Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo to 19 uzdolnionych, młodych muzyków:

• akordeon: Adam Dudek, Jakub Stefaniak, Szymon Lipiński, Mateusz Golonka, Karol Zbaracki, Piotr Chmiel, Stanisław Krupa, Mateusz Głowniak, Damian Mazur, Katarzyna Michalak, Anna Szczęsna, Jakub Palinowski, Marcel Semeniuk, Jakub Mackiewicz, Szymon Dębowski;
  • flet: Justyna Czuryło, Julia Kiewel;
  • instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj.

W programie VI Noworocznej Gali Akordeonowej znalazła się szeroka gama utworów: kolędy – vocal Magdalena Niezgoda, melodia ludowa, pieśń religijna, motywy filmowe, kompozycje m.in. W.A. Mozatra, J. Straussa, N. Rizoli, A. Chaczaturiana, A. Piazzolli, P. Marquina Narro, S. Joplina, B. Dowlasza, J. Wojtarowicza, P. Makkonena, A. Kusjakowa, K. Naklickiego, A. Astiera.

Wyjątkową atmosferę koncertu wzbogaciła oprawa plastyczna – gra świateł oraz projekcje multimedialne.

Media: lublin.uw.gov.pl | 24wspolnota.pl | radzyninfo.pl | iledzisiaj.pl | podlasie24.pl | radzyn-podl.pl

20 grudnia 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się Koncert kolęd i pastorałek.

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor PSM, Pan Zbigniew Czuryło, witając zgromadzoną widownię oraz składając życzenia świąteczne.

Następnie odbyło się wręczenie naród laureatom konkursu ogłoszonego przez Radę Rodziców szkoły.

W programie artystycznym, wykonanym przez uczniów naszej szkoły, znalazły się kolędy i pastorałki w wersji instrumentalnej oraz wokalnej, m.in.: Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Lulajże Jezuniu, W dzień Bożego Narodzenia, Gdy Pan Jezus się narodził, Oj maluśki, maluśki, Białe święta, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Mroźna cisza, Tryumfy Króla Niebieskiego, Cicha Noc, Nuż my dziś Krześcijani, Noc cicha we snie, Cóż to za Dziecię słodko śpi, Biały śnieg i ty.

Wspólne kolędowanie z publicznością wprowadziło wszystkich w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój, a popisy wokalno-instrumentalne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po koncercie, tradycyjnie, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów kończących w tym roku szkolnym Państwową Szkołę Muzyczną w Radzyniu Podlaskim.

Media: 24wspolnota.pl