8 listopada 2018r. odbył się uroczysty koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie miało miejsce w sali kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Licznie zgromadzoną publiczność, przywitał dyrektor naszej szkoły Pan Zbigniew Czuryło, podkreślając wyjątkowość tegorocznego koncertu, ze względu na jubileusz 100-lecia obchodów niepodległości.

Na scenie „Oranżerii” wystąpili soliści, zespoły oraz chór szkolny. W ich wykonaniu wybrzmiały polskie pieśni patriotyczne oraz muzyka instrumentalna, m. in.: „Legiony”, „Piechota”, „Niepodległość”, „Serce w plecaku”, „Warszawskie dzieci”, „Siekiera, motyka”, „Warszawo ma”, „Polonez” M. K. Ogińskiego, „Polonez” M. Popławskiego, „Ostinato” B.K. Przybylskiego, „Krakowiaczek” i „Pastereczka” F. Rybickiego”, „Oberek” i „Kujawiak” K. Serockiego, „Polskie drogi” A. Kurylewicza, „Portret damy” W. Kilara.

Publiczność wysłuchała również fragmentów twórczości poetyckiej W. Szymborskiej, M. Jankowiaka, M. Wolskiego w interpretacji uczniów naszej szkoły. Klasa II i III zaprezentowała układ rytmiczny do „Etiudy rewolucyjnej” F. Chopina. Koncert zakończyła wiązanka pieśni żołnierskich w wykonaniu zespołu instrumentów dętych.

Wydarzenie przygotowała Pani Ewa Łańcut-Nestoruk przy współpracy nauczycieli klas fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, saksofonu, trąbki, fletu oraz chóru.

Media: iledzisiaj.pl | 24wspolnota.pl | radzyninfo.pl

Obchody Dnia Patrona w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego są stałym elementem w kalendarzu imprez placówki. 14 czerwca 2018r. odbył się kolejny - coroczny koncert. Na scenie sali koncertowej PSM wystąpili uczniowie klas skrzypiec przygotowani przez Panie Natalię Pomyłujko i Annę Jodłowską-Resiak oraz Pana Macieja Szuksztula:

• soliści - Natalia Wiater (kl. I, c.6l.), Michał Danilczuk (kl. V, c. 6l), Anna Lipińska (kl. IV, c.6l.), Natalia Dyjak (kl. IV, c.6l.),
  • duet skrzypcowy - Natalia Danilczuk (kl. VI, c.6l.) i Michał Danilczuk (kl. V, c.6l.),
  • trio fortepianowe - Natalia Dyjak (kl. VI, c.6l.) - skrzypce , Anna Lipińska (kl. IV, c.6l.) – skrzypce oraz Alicja Kożuch (kl. VI, c.6l.) - fortepian.

W wykonaniu młodych skrzypków można było usłyszeć utwory: Koncert skrzypcowy cz. I O. Riedinga, Sonata skrzypcowa e-moll op. 5 nr 8 A. Corelliego, Tarantella N. Leviego, Polonez M. Popławskiego, 8 Duette nr 1 A. Kaufmanna, wiązankę melodii country.

Chór szkolny prowadzony przez Panią Dorotę Szostakiewicz wykonał: melodię ludową W moim ogródecku, Largo J.F. Rasmussena, A, Sallinena, Rock my soul - kanon, Lollipop B. Rossa, J.

Koncert prowadziła: Wiktoria Klementewicz (kl. VI, c.6l.).

25 maja 2018r., w sali koncertowej naszej szkoły odbył się  "Koncert dla mamy". Na scenie wystąpili uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to okazja, by przypomnieć o historii Ojczyzny oraz by umacniać poczucie tożsamości narodowej. PSM I st. im. K. Lipińskiego w ramach obchodów tego święta, tradycyjnie przygotowała uroczysty koncert, który odbył się 24 kwietnia 2018r. Uczniowie szkoły, zaprezentowali widowni inscenizację słowno-muzyczną. Na scenie PSM wystąpili soliści, kwintet akordeonowy, zespół instrumentów dętych oraz chór szkolny, a w programie można było usłyszeć m.in. poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” M.K. Ogińskiego, „Warszawiankę”, „Mazurka 3-go Maja”, „Poloneza” M. Popławskiego oraz fragmenty tekstu Konstytucji uchwalonej przez Sejm Wielki 3 maja 1791 roku.

18 stycznia 2018r. w sali Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, kończący I semestr roku szkolnego 2017/2018. Licznie zgromadzoną publiczność przywitał Dyrektor PSM Zbigniew Czuryło podkreślając, że Koncert Noworoczny jest trzecim, zamykającym cykl koncertów świątecznych organizowanych przez szkołę.

Na scenie Oranżerii wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas przesłuchań semestralnych, laureaci konkursów oraz absolwenci szkoły. Publiczność wysłuchała popisów w wykonaniu solistów, duetu oraz zespołów kameralnych. Młodzi artyści zaprezentowali utwory m.in.: A. Piazzolli, W. Lutosławskiego, J. Brahmsa, A. Diabellego, V. Montiego, E. Rochlina, J. Porreta. Grupa rytmiczna, złożona z uczniów kl. III cyklu 6-letniego wykonała układ taneczny do kompozycji P. Czajkowskiego i D. Szostakowicza. Koncert prowadzili Wiktoria Klementewicz i Hubert Wyrwisz.