Obchody Dnia Patrona w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego są stałym elementem w kalendarzu imprez placówki. 14 czerwca 2018r. odbył się kolejny - coroczny koncert. Na scenie sali koncertowej PSM wystąpili uczniowie klas skrzypiec przygotowani przez Panie Natalię Pomyłujko i Annę Jodłowską-Resiak oraz Pana Macieja Szuksztula:

• soliści - Natalia Wiater (kl. I, c.6l.), Michał Danilczuk (kl. V, c. 6l), Anna Lipińska (kl. IV, c.6l.), Natalia Dyjak (kl. IV, c.6l.),
  • duet skrzypcowy - Natalia Danilczuk (kl. VI, c.6l.) i Michał Danilczuk (kl. V, c.6l.),
  • trio fortepianowe - Natalia Dyjak (kl. VI, c.6l.) - skrzypce , Anna Lipińska (kl. IV, c.6l.) – skrzypce oraz Alicja Kożuch (kl. VI, c.6l.) - fortepian.

W wykonaniu młodych skrzypków można było usłyszeć utwory: Koncert skrzypcowy cz. I O. Riedinga, Sonata skrzypcowa e-moll op. 5 nr 8 A. Corelliego, Tarantella N. Leviego, Polonez M. Popławskiego, 8 Duette nr 1 A. Kaufmanna, wiązankę melodii country.

Chór szkolny prowadzony przez Panią Dorotę Szostakiewicz wykonał: melodię ludową W moim ogródecku, Largo J.F. Rasmussena, A, Sallinena, Rock my soul - kanon, Lollipop B. Rossa, J.

Koncert prowadziła: Wiktoria Klementewicz (kl. VI, c.6l.).