8 listopada 2018r. odbył się uroczysty koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie miało miejsce w sali kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Licznie zgromadzoną publiczność, przywitał dyrektor naszej szkoły Pan Zbigniew Czuryło, podkreślając wyjątkowość tegorocznego koncertu, ze względu na jubileusz 100-lecia obchodów niepodległości.

Na scenie „Oranżerii” wystąpili soliści, zespoły oraz chór szkolny. W ich wykonaniu wybrzmiały polskie pieśni patriotyczne oraz muzyka instrumentalna, m. in.: „Legiony”, „Piechota”, „Niepodległość”, „Serce w plecaku”, „Warszawskie dzieci”, „Siekiera, motyka”, „Warszawo ma”, „Polonez” M. K. Ogińskiego, „Polonez” M. Popławskiego, „Ostinato” B.K. Przybylskiego, „Krakowiaczek” i „Pastereczka” F. Rybickiego”, „Oberek” i „Kujawiak” K. Serockiego, „Polskie drogi” A. Kurylewicza, „Portret damy” W. Kilara.

Publiczność wysłuchała również fragmentów twórczości poetyckiej W. Szymborskiej, M. Jankowiaka, M. Wolskiego w interpretacji uczniów naszej szkoły. Klasa II i III zaprezentowała układ rytmiczny do „Etiudy rewolucyjnej” F. Chopina. Koncert zakończyła wiązanka pieśni żołnierskich w wykonaniu zespołu instrumentów dętych.

Wydarzenie przygotowała Pani Ewa Łańcut-Nestoruk przy współpracy nauczycieli klas fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, saksofonu, trąbki, fletu oraz chóru.

Media: iledzisiaj.pl | 24wspolnota.pl | radzyninfo.pl | radzyn-podl.pl