20 grudnia 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się Koncert kolęd i pastorałek.

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor PSM, Pan Zbigniew Czuryło, witając zgromadzoną widownię oraz składając życzenia świąteczne.

Następnie odbyło się wręczenie naród laureatom konkursu ogłoszonego przez Radę Rodziców szkoły.

W programie artystycznym, wykonanym przez uczniów naszej szkoły, znalazły się kolędy i pastorałki w wersji instrumentalnej oraz wokalnej, m.in.: Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Lulajże Jezuniu, W dzień Bożego Narodzenia, Gdy Pan Jezus się narodził, Oj maluśki, maluśki, Białe święta, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Mroźna cisza, Tryumfy Króla Niebieskiego, Cicha Noc, Nuż my dziś Krześcijani, Noc cicha we snie, Cóż to za Dziecię słodko śpi, Biały śnieg i ty.

Wspólne kolędowanie z publicznością wprowadziło wszystkich w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój, a popisy wokalno-instrumentalne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po koncercie, tradycyjnie, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów kończących w tym roku szkolnym Państwową Szkołę Muzyczną w Radzyniu Podlaskim.

Media: 24wspolnota.pl