17 stycznia 2019r. w sali Kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Noworoczny, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie było trzecim, zamykającym cykl koncertów świątecznych w wykonaniu uczniów i jednocześnie podsumowaniem I semestru roku szkolnego 2018/2019.

Przed licznie przybyłą na koncert widownią wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas przesłuchań CEA, przesłuchań semestralnych, laureaci konkursów oraz absolwenci szkoły. Publiczność wysłuchała popisów w wykonaniu solistów oraz zespołów kameralnych.

Młodzi, zdolni artyści zaprezentowali utwory m.in.: A. Piazzolli, B. Dowlasza, H. Klassena, B. Martinu, M. Popławskiego, M. Drożdżowskiego, F. Chopina, R. Avesa, E. Mollenhauera, S. Pawina, B. Fitzgeralda, A. Chaczaturiana, H. Manciniego, J.S. Bacha, B. McFerrina.

Grupa rytmiczna, złożona z uczniów kl. III cyklu 6-letniego, wykonała układ taneczny przy wokalnym popisie Martyny Belniak.

Koncert prowadzili Natalia Siudyła i Hubert Wyrwisz.

Media: iledzisiaj.pl | 24wspolnota.pl