13 czerwca 2019r. odbył się koncert w ramach obchodów Dnia Patrona Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Na scenie sali koncertowej PSM wystąpili uczniowie klas skrzypiec przygotowani przez Panią Natalię Pomyłujko oraz Pana Macieja Szuksztula:

• soliści - Natalia Dyjak (kl. V, c.6l.), Anna Lipińska (kl. V, c.6l.), Natalia Wiater (kl. II, c.6l.),
  • duet skrzypcowy – Zuzanna Falkowska (kl. VI, c.6l.) i Amelia Wieczorek (kl. VI, c.6l.),
  • trio fortepianowe - Natalia Dyjak (kl. V, c.6l.) - skrzypce , Anna Lipińska (kl. V, c.6l.) – skrzypce oraz Wojciech Magier (kl. V, c.6l.) - fortepian.

Młodzi skrzypkowie zagrali: Bagatelę St. Moniuszki, Koncert skrzypcowy a-moll cz. I A. Vivaldiego, Koncert skrzypcowy G-dur cz. 1 A. Vivaldiego, Irish coffe J. Johowa, Paragon Rang S. Joplina, pieśni patriotyczne Ostatni mazur i Piękna nasz Polska cała.

Chór szkolny, prowadzony przez Panią Dorotę Szostakiewicz, wykonał utwory: Largo J.F. Rasmussena i A, Sallinena, Viva tutte le vezzose F. Giardiniego, W moim ogródecku w oprac. T. Szeligowskiego, Chochlik St. Moniszki, Lollipop B. Rossa i J. Dixona.

Koncert prowadziły: Magdalena Borychowska (kl. IV, c.4l.) oraz Natalia Siudyła (kl. IV, c. 4l.).