8 listopada 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, odbył się uroczysty koncert zorganizowany z okazji obchodów 101-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Licznie zgromadzoną publiczność, przywitał dyrektor naszej szkoły Pan Zbigniew Czuryło, koncert poprowadziła Pani Ewa Łańcut-Nestoruk.

Na scenie wystąpili soliści, zespoły kameralne, grupa taneczna oraz chór szkolny. W ich wykonaniu wybrzmiała polska muzyka instrumentalna oraz pieśni patriotyczne, m.in.: Walc a-moll op. posth F. Chopina, Polonez M. Popławskiego, Krakowiaczek F. Rybickiego, Kołysanka B. Marusika, Mazurek S. Moniuszki, Mazurek K. Serockiego, Ballada M. Drożdżowskiego, Preludium H. Puchalskiego, Polskie drogi A. Kurylewicza, Polonez Kościuszki, Warszawskie dzieci, Pałacyk Michla, Warszawo ma, Rozkwitają pąki białych róż, Święta miłości kochanej ojczyzny, Legiony, Niepodległość, Piechota, Mury, Biały Krzyż.

Wydarzenie przygotowała Pani Ewa Łańcut-Nestoruk przy współpracy nauczycieli klas fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, saksofonu, trąbki, fletu oraz chóru.

Media: 24wspolnota.pl