W piątek, 20 grudnia 2019r. , w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się Koncert kolęd i pastorałek.

Na scenie sali koncertowej wystąpili soliści, zespoły kameralne oraz chór szkolny wprowadzając licznie zgromadzoną publiczność w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.

W programie artystycznym znalazły się kolędy i pastorałki w wersji instrumentalnej oraz wokalnej, m.in.: Anioł pasterzom mówił, Gdy się Chrystus rodzi, Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, Do szopy hej pasterze, Dzisiaj w Betlejem, Narodził się Jezus Chrystus, Przylecieli Aniołkowie, Gdy Dzieciątko płakało, Gdy Pan Jezus się narodził, Cicha noc, Zaproś wędrowca, Mizerna cicha, Skrzypi wóz, Bosy pastuszek, Kołysanka Maryi Panny, Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy, Jngle Bells, Frosty the Snowman.

Miłym akcentem były nagrody przygotowane przez Radę Rodziców i wręczone podczas koncertu uczniom PSM.

Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów kończących szkołę w roku szkolnym 2019/2020.

Media: 24wspolnota.pl