23 listopada 2018r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty gitarowe, które poprowadzil mgr Dariusz Michałowski - ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej i konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w zakresie gitara klasyczna.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy gitary Pani Ewy Zagórskiej oraz chętni nauczyciele. Podczas zajęć skupiono się głównie nad interpretacją oraz stroną techniczną utworów muzycznych. Uczniowie uważnie słuchali zaleceń eksperta, co niewątpliwie przełoży się na efektywniejsze ćwiczenie na instrumencie.

cea 03 cmyk jpg

10 października 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych pierwszego stopnia Regionu Lubelskiego zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego. Zajęcia na temat: „Zrównoważony rozwój techniki pianistycznej i osobowości artystycznej w kształceniu uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia” poprowadził dr hab. Mariusz Drzewicki - wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Pod kierunkiem cenionego pedagoga pracowało 7 uczniów przygotowujących się do Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Szkół Muzycznych I st. Cierpliwość, doświadczenie i indywidualne podejście metodyczne wykładowcy do problemów pianistycznych każdego ucznia spotkały się z wielkim uznaniem ze strony wszystkich uczestników oraz publiczności. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, bardzo pracowicie i twórczo.

W warsztatach wzięło udział 28 nauczycieli klasy fortepianu reprezentujących 10 szkół muzycznych Regionu Lubelskiego, którzy mogli skorzystać z wielu cennych uwag wykładowcy, będących wskazówkami do dalszej pracy z uczniami. Dyskusja, która wywiązała się w ramach konsultacji dla wszystkich słuchaczy, była okazją do podzielenia się swoją wiedzą o metodach pracy z dziećmi oraz wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami. Mamy nadzieję, że to spotkanie z dr hab. Mariuszem Drzewickim zainspiruje uczniów do dalszej twórczej pracy nad rozwojem własnych talentów pianistycznych.

Koordynatorem warsztatów była Agnieszka Jeż – nauczyciel gry na fortepianie w PSM I st. w Radzyniu Podlaskim (współorganizator spotkania).

Centrum Edukacji Artystycznej Region Lubelski
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

zapraszają na

Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli klas fortepianu
szkół muzycznych pierwszego stopnia regionu lubelskiego

prowadzone przez dr hab. Mariusza Drzewickiego
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Temat warsztatów:

Zrównoważony rozwój techniki pianistycznej i osobowości artystycznej w kształceniu uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.

Cele warsztatów:

• Doskonalenie warsztatu technicznego gry na fortepianie
  • Rozwijanie inspiracji wykonawczych i swobody muzykowania
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy pedagogami

Warsztaty odbędą się w dniu 10 października 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, ul. Jana Pawła II nr 2, tel. 83 352 97 63 – rozpoczęcie o godz. 10.00.

Zgłoszenia (w przypadku uczestnictwa ucznia wraz z programem do realizacji) prosimy przesłać w terminie do 4 października 2018 r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły w dniu 8 października 2018 r.

Organizację warsztatów koordynuje i szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Jeż (nauczyciel klasy fortepianu PSM I st. w Radzyniu Podlaskim), tel. 608 014 415.

Dokumenty do pobrania:

1. Formularz zgłoszeniowy: pdf, doc
  2. Oświadczenie – zgoda na wykorzystanie wizerunku: pdf, doc

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

• godz. 1000 - rozpoczęcie, zajęcia warsztatowe
  • godz. 1200 - przerwa
  • godz. 1230 - zajęcia warsztatowe

W dniu 21 kwietnia 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty gitarowe z udziałem dr. Michała Daniela Bąka – wykładowcy Akademii Muzycznej z Wrocławia.

Warsztaty skierowane były do uczniów klasy gitary, a ich tematem była: estetyka brzmienia i interpretacja na przykładzie wybranych utworów, z wykonywanego przez ucznia repertuaru. Utwory, nad którymi pracowano, analizowano fragmentarycznie w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

Podsumowaniem warsztatów był wspaniały koncert w wykonaniu Michała Daniela Bąka.

13 kwietnia 2015r.,  w naszej szkole odbyły się warsztaty dla wszystkich akordeonistów szkoły, od klasy pierwszej do ostatniej. W takich lekcjach otwartych wziął między innymi udział uczeń klasy pierwszej cyklu 6-letniego - Staś Krupa, który po swojej prezentacji otrzymał pochwałę od profesora. A warsztaty prowadził docent Jerzy Siemak. Akordeonista, pedagog, kameralista, dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. Wcześniej pełnił funkcję prorektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - Filia w Szczecinie. Juror w wielu konkursach akordeonowych - regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertuje w kraju i za granicą. Pierwszy akordeon Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego. Po zakończonych warsztatach profesor stwierdził, że uczniowie prezentują poziom krajowy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt prezentacji utworów na instrumentach koncertowych oraz zróżnicowany i ciekawy dobór repertuaru.