cea 03 cmyk jpg

10 października 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych pierwszego stopnia Regionu Lubelskiego zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego. Zajęcia na temat: „Zrównoważony rozwój techniki pianistycznej i osobowości artystycznej w kształceniu uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia” poprowadził dr hab. Mariusz Drzewicki - wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Pod kierunkiem cenionego pedagoga pracowało 7 uczniów przygotowujących się do Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Szkół Muzycznych I st. Cierpliwość, doświadczenie i indywidualne podejście metodyczne wykładowcy do problemów pianistycznych każdego ucznia spotkały się z wielkim uznaniem ze strony wszystkich uczestników oraz publiczności. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, bardzo pracowicie i twórczo.

W warsztatach wzięło udział 28 nauczycieli klasy fortepianu reprezentujących 10 szkół muzycznych Regionu Lubelskiego, którzy mogli skorzystać z wielu cennych uwag wykładowcy, będących wskazówkami do dalszej pracy z uczniami. Dyskusja, która wywiązała się w ramach konsultacji dla wszystkich słuchaczy, była okazją do podzielenia się swoją wiedzą o metodach pracy z dziećmi oraz wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami. Mamy nadzieję, że to spotkanie z dr hab. Mariuszem Drzewickim zainspiruje uczniów do dalszej twórczej pracy nad rozwojem własnych talentów pianistycznych.

Koordynatorem warsztatów była Agnieszka Jeż – nauczyciel gry na fortepianie w PSM I st. w Radzyniu Podlaskim (współorganizator spotkania).

Centrum Edukacji Artystycznej Region Lubelski
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

zapraszają na

Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli klas fortepianu
szkół muzycznych pierwszego stopnia regionu lubelskiego

prowadzone przez dr hab. Mariusza Drzewickiego
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Temat warsztatów:

Zrównoważony rozwój techniki pianistycznej i osobowości artystycznej w kształceniu uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.

Cele warsztatów:

• Doskonalenie warsztatu technicznego gry na fortepianie
  • Rozwijanie inspiracji wykonawczych i swobody muzykowania
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy pedagogami

Warsztaty odbędą się w dniu 10 października 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, ul. Jana Pawła II nr 2, tel. 83 352 97 63 – rozpoczęcie o godz. 10.00.

Zgłoszenia (w przypadku uczestnictwa ucznia wraz z programem do realizacji) prosimy przesłać w terminie do 4 października 2018 r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły w dniu 8 października 2018 r.

Organizację warsztatów koordynuje i szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Jeż (nauczyciel klasy fortepianu PSM I st. w Radzyniu Podlaskim), tel. 608 014 415.

Dokumenty do pobrania:

1. Formularz zgłoszeniowy: pdf, doc
  2. Oświadczenie – zgoda na wykorzystanie wizerunku: pdf, doc

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

• godz. 1000 - rozpoczęcie, zajęcia warsztatowe
  • godz. 1200 - przerwa
  • godz. 1230 - zajęcia warsztatowe

W dniu 21 kwietnia 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty gitarowe z udziałem dr. Michała Daniela Bąka – wykładowcy Akademii Muzycznej z Wrocławia.

Warsztaty skierowane były do uczniów klasy gitary, a ich tematem była: estetyka brzmienia i interpretacja na przykładzie wybranych utworów, z wykonywanego przez ucznia repertuaru. Utwory, nad którymi pracowano, analizowano fragmentarycznie w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

Podsumowaniem warsztatów był wspaniały koncert w wykonaniu Michała Daniela Bąka.

13 kwietnia 2015r.,  w naszej szkole odbyły się warsztaty dla wszystkich akordeonistów szkoły, od klasy pierwszej do ostatniej. W takich lekcjach otwartych wziął między innymi udział uczeń klasy pierwszej cyklu 6-letniego - Staś Krupa, który po swojej prezentacji otrzymał pochwałę od profesora. A warsztaty prowadził docent Jerzy Siemak. Akordeonista, pedagog, kameralista, dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. Wcześniej pełnił funkcję prorektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - Filia w Szczecinie. Juror w wielu konkursach akordeonowych - regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertuje w kraju i za granicą. Pierwszy akordeon Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego. Po zakończonych warsztatach profesor stwierdził, że uczniowie prezentują poziom krajowy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt prezentacji utworów na instrumentach koncertowych oraz zróżnicowany i ciekawy dobór repertuaru.

13 listopada 2013r., odbyły się w naszej szkole warsztaty fletowe, które prowadziła prof. Krystyna Krokodyl-Buda.