22 listopada 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego odbyły się warsztaty gitarowe. Warsztaty poprowadziła Pani Tatiana Stachak - gitarzystka, kompozytorka, pedagog, autorka podręczników do nauki gry na gitarze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy gitary naszej szkoły. Każdy z uczestników miał możliwość pracy nad interpretacją wybranych kompozycji Pani Tatiany Stachak. Młodzi gitarzyści z uwagą chłonęli wiedzę teoretyczną oraz wskazówki dotyczące techniki gry na instrumencie. Warsztaty były bardzo interesującym i cennym doświadczeniem.

cea 03 cmyk jpg

10 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyło się seminarium i warsztaty dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych pierwszego stopnia Regionu Lubelskiego. Organizatorem szkolenia było Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego.

Zajęcia na temat: Rola wyobraźni i artystycznych inspiracji w rozwoju pianistycznym uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz Aspekt psychologiczny relacji mistrz-uczeń w kontekście kształcenia poprowadził dr hab. prof. AM Mariusz Drzewicki - wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W seminarium i warsztatach wzięło udział 39 nauczycieli klasy fortepianu z 14 szkół muzycznych, w tym - z 12 szkół Regionu Lubelskiego. Pod kierunkiem cenionego pedagoga pracowało 8 uczniów. Uczestnicy szkolenia skorzystali z wielu cennych uwag prowadzącego warsztaty, opartych na cierpliwości, ogromnym doświadczeniu i świetnym podejściu metodycznym.

Spotkanie z dr hab. prof. AM Mariuszem Drzewickim na pewno będzie inspiracją do twórczej pracy nad rozwojem talentów pianistycznych dla nauczycieli oraz zachętą do dalszych ćwiczeń dla uczniów.

Uczestnicy warsztatów, mogli również wysłuchać recitalu fortepianowego Mariusza Drzewickiego. Koncert odbył się w sali koncertowej radzyńskiej szkoły muzycznej w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego.

Koordynatorem seminarium i warsztatów w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim była Agnieszka Jeż – nauczyciel gry na fortepianie.

Centrum Edukacji Artystycznej Region Lubelski
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

zapraszają na

Seminarium i warsztaty dla nauczycieli klas fortepianu
szkół muzycznych pierwszego stopnia regionu lubelskiego

prowadzone przez dr hab. prof. AM Mariusza Drzewickiego
- Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Tematy:

• Rola wyobraźni i artystycznych inspiracji w rozwoju pianistycznym uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.
  • Aspekt psychologiczny relacji mistrz - uczeń w kontekście procesu kształcenia.

Cele seminarium i warsztatów:

• Doskonalenie warsztatu technicznego uczniów w grze na fortepianie.
  • Rozwijanie inspiracji wykonawczych i swobody muzykowania.
  • Wzbogacenie warsztatu pedagogicznego.
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy pedagogami

Warsztaty odbędą się w dniu 10 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, ul. Jana Pawła II nr 2, tel. 83 352 97 63 – rozpoczęcie o godz. 9.00.

Zgłoszenia (w przypadku uczestnictwa ucznia wraz z programem do realizacji) prosimy przesłać w terminie do 3 października 2019 r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy o wcześniejszą rejestrację celem przygotowania zaświadczeń dla nauczycieli biorących udział w warsztatach.

Harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły w dniu 8 października 2019 r.

Organizację warsztatów koordynuje i szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Jeż (nauczyciel klasy fortepianu PSM I st. w Radzyniu Podlaskim), tel. 608 014 415.

Wszystkich uczestników zapraszamy na Recital fortepianowy w wykonaniu dr. hab. prof. AM Mariusza Drzewickiego o godz. 18.00.

Do pobrania:

1. Formularz zgłoszeniowy: pdf, doc