cea 03 cmyk jpg

10 października 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych pierwszego stopnia Regionu Lubelskiego zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego. Zajęcia na temat: „Zrównoważony rozwój techniki pianistycznej i osobowości artystycznej w kształceniu uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia” poprowadził dr hab. Mariusz Drzewicki - wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Pod kierunkiem cenionego pedagoga pracowało 7 uczniów przygotowujących się do Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Szkół Muzycznych I st. Cierpliwość, doświadczenie i indywidualne podejście metodyczne wykładowcy do problemów pianistycznych każdego ucznia spotkały się z wielkim uznaniem ze strony wszystkich uczestników oraz publiczności. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, bardzo pracowicie i twórczo.

W warsztatach wzięło udział 28 nauczycieli klasy fortepianu reprezentujących 10 szkół muzycznych Regionu Lubelskiego, którzy mogli skorzystać z wielu cennych uwag wykładowcy, będących wskazówkami do dalszej pracy z uczniami. Dyskusja, która wywiązała się w ramach konsultacji dla wszystkich słuchaczy, była okazją do podzielenia się swoją wiedzą o metodach pracy z dziećmi oraz wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami. Mamy nadzieję, że to spotkanie z dr hab. Mariuszem Drzewickim zainspiruje uczniów do dalszej twórczej pracy nad rozwojem własnych talentów pianistycznych.

Koordynatorem warsztatów była Agnieszka Jeż – nauczyciel gry na fortepianie w PSM I st. w Radzyniu Podlaskim (współorganizator spotkania).