cea 03 cmyk jpg

10 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyło się seminarium i warsztaty dla nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych pierwszego stopnia Regionu Lubelskiego. Organizatorem szkolenia było Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego.

Zajęcia na temat: Rola wyobraźni i artystycznych inspiracji w rozwoju pianistycznym uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz Aspekt psychologiczny relacji mistrz-uczeń w kontekście kształcenia poprowadził dr hab. prof. AM Mariusz Drzewicki - wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W seminarium i warsztatach wzięło udział 39 nauczycieli klasy fortepianu z 14 szkół muzycznych, w tym - z 12 szkół Regionu Lubelskiego. Pod kierunkiem cenionego pedagoga pracowało 8 uczniów. Uczestnicy szkolenia skorzystali z wielu cennych uwag prowadzącego warsztaty, opartych na cierpliwości, ogromnym doświadczeniu i świetnym podejściu metodycznym.

Spotkanie z dr hab. prof. AM Mariuszem Drzewickim na pewno będzie inspiracją do twórczej pracy nad rozwojem talentów pianistycznych dla nauczycieli oraz zachętą do dalszych ćwiczeń dla uczniów.

Uczestnicy warsztatów, mogli również wysłuchać recitalu fortepianowego Mariusza Drzewickiego. Koncert odbył się w sali koncertowej radzyńskiej szkoły muzycznej w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego.

Koordynatorem seminarium i warsztatów w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim była Agnieszka Jeż – nauczyciel gry na fortepianie.