21 października 2017 r. uczniowie PSM byli na wycieczce w Teatrze Muzycznym w Lublinie na operze „Czarodziejski flet” z muzyką W.A. Mozarta i librettem E. Schikanedera.

Lubelską premierę dwuaktowej opery wyreżyserowała Maria Sartova, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Marcin Sompoliński, scenografię przygotował Mariusz Napierała. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i wysłuchać, w oryginalnej wersji językowej, opowieści pełnej tajemniczych rytuałów i symboli, której akcja rozgrywa się w państwie Królowej Nocy i świątyni Słońca.

Opera znakomicie zaśpiewana, świetnie zagrana aktorsko nie pozwalała się nudzić i została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Po spektaklu, uczniowie PSM mieli okazję spotkać się z jednym z aktorów biorących udział w widowisku i porozmawiać o tajnikach pracy artysty operowego oraz o kulisach lubelskiej premiery opery „Czarodziejski flet”.