2 marca 2018r. w PSM odbył się koncert „Muzyczne Spotkania”, podczas którego wystąpili uczniowie: Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Łukowie.

Naszą szkołę reprezentowali: solistka: - Natalia Wiater (kl. I, c.4l.  - skrzypce), która wykonała Koncert h-moll cz. I O. Riedinga oraz trio wkładzie: Natalia Dyjak (kl. IV, c.6l. – skrzypce), Anna Lipińska (kl. IV, c.6l. – skrzypce), Alicja Kożuch (kl. VI, c.6l. – fortepian), które zagrało utwory: Król elfów – melodię irlandzką, El Condor Pasa – melodię peruwiańską, wiązankę melodii Country / Blues.

PSM w Łukowie, podczas koncertu, reprezentował kwartet w składzie: Łucja Mateńko (skrzypce), Natalia Sałata (skrzypce), Maria Lesiuk (skrzypce) i Karolina Oklińska (fortepian), który zagrał utwory: Most w San Paio, Magkiko, Pożegnanie Liverpoolu, Soon Hee Newbold, a także solistki: Łucja Korlaga (skrzypce) - z utworem Ragtime kurzej klatki, Julia Wardak (skrzypce), która zagrała melodię żydowską Oh Father, Amelia Dobroch (skrzypce) z utworem Koncert h-moll cz. I O. Riedinga, Zuzanna Wiśniowska (skrzypce), która zagrała Etiudę G. Dulova i Koncert G- dur cz. I A. Krawczuka, Marta Wardak (skrzypce) - z utworami: Etiuda A. Komarowskiego i Koncert dziecięcy G-dur cz. I G. Trietiaczenki, Łucja Mateńko (skrzypce) – z utworami: Etiuda F. Davida i Koncert A-dur cz. I A. Komarowskiego.

Gościnie, na scenie PSM, wystąpiła Aleksandra Polak (skrzypce), absolwentka PSM I st. im K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, laureatka licznych konkursów, obecnie uczennica kl.VI OSM I i II st. w Lublinie, która zagrała Koncert nr 1 E-dur „Wiosna” cz. I Antonio Vivaldiego oraz Allegro z cyklu Cztery Pory Roku.

Przy fortepianie akompaniował Pan Tomasz Wojtaś. Koncert przygotowali i prowadzili pedagodzy: Natalia Pomyłujko oraz Maciej Szuksztul.