W dniach 23 oraz 25 kwietnia 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się audycje muzyczne. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim oraz uczniowie z klas I - IV Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Radzyniu Podlaskim – razem ponad 800 osób.

Wydarzenie zostało przygotowane przez pedagogów naszej szkoły: Panią Ewę Zagórską – nauczyciela klasy gitary, Pana Macieja Szuksztula – nauczyciela klasy skrzypiec oraz Pana Radosława Żyłę – nauczyciela klasy saksofonu. Celem audycji było poszerzenie wiedzy muzycznej dzieci oraz promocja oferty edukacyjnej PSM.

Na scenie sali koncertowej, przed zaproszonymi gośćmi, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie radzyńskiej szkoły muzycznej: Magdalena Kowalska (ucz. kl. fortepianu Pani Elżbiety Charlińskiej), Anna Polak (ucz. kl. fletu Pani Pauliny Zielinskiej), Aleksandra Kosińska (ucz. kl. akordeonu Pana Jacka Nestoruka), Izbela Koczkodaj (ucz. kl. fortepianu Pani Elżbiety Charlińskiej), Cezary Mazur (ucz. kl. trąbki Pana Wojciecha Lesiuka), Aleksandra Pizoń (ucz. kl. gitary Pani Ewy Zagórskiej), Wiktoria Dołęga (ucz. kl. fletu Pani Pauliny Zielińskiej), Mateusz Kościuczyk (ucz. kl. saksofonu Pana Radosława Żyły), Natalia Wiater (ucz. kl. skrzypiec Pani Natalii Pomyłujko), Jakub Semeniuk (ucz. kl. trąbki Pana Wojciecha Lesiuka), Alicja Sposób (ucz. kl. gitary Pani Ewy Zagórskiej), Jakub Korulczyk (ucz. kl fortepianu Ewy Łańcut-Nestoruk), Filip Skwara (ucz. kl. fletu Pani Pauliny Zielińskiej), Michał Goławski (ucz. kl. akordeonu Pana Jacka Nestoruka), Antonina Lipniacka (ucz. kl. fortepianu Pani Agnieszki Jeż), Zuzanna Konarska (ucz. kl. fortepianu Pani Ewy Łańcut-Nestoruk), Aleksandara Zykubek (ucz. kl. fletu Pani Pauliny Zielińskiej), Oskar Pawlik (ucz. kl. trąbki Pana Wojciecha Lesiuka), Stanisław Krupa (ucz. kl. akordeonu Pana Zbigniewa Czuryły), Julia Duszak (ucz. kl. gitary Pani Ewy Zgórskiej), Łucja Świderska (ucz. kl. fletu Pani Pauliny Zielińskiej), Mateusz Głowniak (ucz. kl. akordeonu Pana Zbigniewa Czuryły), trio – Natalia Dyjak (ucz. kl. skrzypiec Pana Macieja Szuksztula), Anna Lipińska (ucz. kl. skrzypiec Pani Natalii Pomyłujko), Aleksandra Kożuch (ucz. kl. fortepianu Pani Agnieszki Jeż), trio saksofonowe – Natalia Siudyła, Mateusz Kościuczyk i Szymon Gmur (ucz. kl. saksofonu Pana Radosława Żyły), kwintet akordeonowy – Mateusz Głowniak, Stanisław Krupa, Jakub Palinowski, Marcel Semeniuk, Angelika Koczkodaj (ucz. kl. akordeonu Pana Zbigniewa Czuryły).

Uczestniczące w audycjach muzycznych przedszkolaki i uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej zobaczyli różne instrumenty muzyczne, usłyszeli ich brzmienie na żywo oraz poznali podstawowe pojęcia muzyczne. Towarzyszyła temu interesująca oraz dowcipna prelekcja prowadzących audycje pedagogów, w której dzieci mogły interaktywnie uczestniczyć.

25.04.2018