1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się akcje i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

W ramach obchodów tego święta w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, w foyer biblioteki szkolnej, będzie można obejrzeć wystawę Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944-1963. W bibliotece - uczniowie, nauczyciele, rodzice mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi powojennej konspiracji niepodległościowej opracowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej - w tradycyjnej, drukowanej formie oraz publikacjami w wersji cyfrowej - zamieszczonymi w serwisie edukacyjnym https://przystanekhistoria.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniach 02-10 marca 2020r. do obejrzenia wystawy i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi w naszej szkole.

Media: kochamradzyn.pl | iledzisiaj.pl | radzyninfo.pl | 24wspolnota.pl