W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Tadeusza Różewicza. Kandydatura Różewicza trzykrotnie znalazła się wśród wielu znakomitości pretendujących do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Chociaż poeta nie otrzymał tego wysokiego wyróżnienia, jego dzieła zostały przetłumaczone na 49 języków.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej doceniając zasługi i kunszt literacki uchwalił, że Tadeusz Różewicz będzie Patronem Roku 2021. W uzasadnieniu dokumentu napisano: „Filozoficzna i egzystencjalna głębia obecna w twórczości Różewicza ma charakter uniwersalny, dzięki czemu nie tylko trafia do odbiorców z całego świata, ale jeszcze długo będzie oddziaływać na współczesną literaturę polską”.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl. włącza się w obchody 100. rocznicy urodzin poety prezentując kilka faktów z życia i twórczości Tadeusza Różewicza. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do lektury tekstów tego autora - bacznego obserwatora życia codziennego, społecznego i politycznego.

Rekrutacja 2021 www

 

Szanowni Państwo,

Trwają zapisy kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim na rok szkolny 2021/2022.

Co dziecko może zyskać dzięki edukacji w szkole muzycznej? Badania potwierdzają, że profesjonalna edukacja muzyczna:

  • wspiera rozwój inteligencji - regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki i sprzyja osiąganiu lepszych wyników,
  • rozwija poznawczo - pobudza proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, wpływa na rozwój inwencji twórczej,
  • wzmacnia koncentrację uwagi - usprawnia zapamiętywanie i zdolność uczenia się,
  • wspiera sprawność umysłową - gra na instrumencie rozwija koordynację obu półkul mózgowych,
  • wspiera rozwój emocjonalny - aktywne obcowanie z muzyką sprawia, że dzieci są bardziej empatyczne, dojrzałe emocjonalnie, zrównoważone, zdyscyplinowane, komunikatywne,
  • kształtuje dodatnie cechy charakteru i woli - wyrabia cierpliwość, wytrwałość, odwagę.

Dzieci są skarbem i najważniejszą inwestycją życiową. Dlatego zachęcamy do zainwestowania w ich przyszłość poprzez edukację w naszej szkole.

W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wypełnienie Wniosku elektronicznego. Wniosek o przyjęcie kandydata do PSM I st. w Radzyniu Podlaskim należy złożyć do dnia 21 maja 2021r.

Szczegółowe informacje zamieszczone się na naszej stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Informujemy, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 1 do 6 kwietnia 2021r.

 

W związku z podjęciem decyzji o powrocie do nauczania stacjonarnego uczniów klas I – III szkół podstawowych informujemy, że po 17 stycznia b.r. w szkołach muzycznych I stopnia forma nauczania nie ulega zmianie i nadal zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej.