Rekrutacja 2022/2023

 

Trwają zapisy kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim na rok szkolny 2022/2023.

W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji należy złożyć wniosek elektroniczny lub wypełnić wniosek tradycyjny (formularz do pobrania w sekretariacie lub w zakładce Rekrutacja na stronie internetowej szkoły). Dokument można złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek o przyjęcie kandydata do PSM I st. w Radzyniu Podlaskim należy złożyć do dnia 25 maja 2022r.

Data badania predyspozycji kandydatów - 31 maja 2022r.

Szczegółowe informacje zamieszczone się na naszej stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 83 3529763 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 14 do 19 kwietnia 2022r.

We wtorek 5 kwietnia 2022r. o godz. 16.30 odbędzie się w naszej szkole Ogólnopolski Test z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych dla wszystkich uczniów klasy VI cyklu 6-letniego oraz klasy IV cyklu 4-letniego.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zobacz szczegóły - LINK

Na kanale YouTube zostało opublikowane najnowsze nagranie Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Art Sentemo - fragmenty utworów z IX Noworocznej Gali Akordeonowej. Zapraszamy do wysłuchania klasycznych uwertur w wykonaniu absolwentów naszej szkoły. Link

Utwory wybrane Karola Lipińskiego w opracowaniu na gitarę solo

 W dniu 5 listopada 2021 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty gitarowe, które poprowadził Pan Mirosław Drożdżowski - gitarzysta, kompozytor, pedagog.

Pobyt w naszej szkole oraz nasz patron - Karol Lipiński, stały się dla Pana M. Drożdżowskiego inspiracją do przeniesienia na gitarę utworów pierwotnie napisanych na skrzypce. Tak powstała jego najnowsza publikacja "Utwory wybrane Karola Lipińskiego w opracowaniu na gitarę solo", której egzemplarz otrzymaliśmy od Autora.

We wstępie publikacji została zamieszczona dedykacja Pana Mirosława Drożdżowskiego: Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Czuryło, Pedagogom Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz w szczególności Pani Ewie Zagórskiej wraz z jej podopiecznymi klasy gitary.

Serdecznie dziękujemy Autorowi za pamięć i tak miły gest. Publikacja ta z pewnością przybliży uczniom naszej szkoły oraz gitarzystom w całym kraju twórczość Karola Lipińskiego - skrzypka, kompozytora, pedagoga.

Egzemplarz przekazany przez Autora, z jego autografem, jest dostępny w bibliotece szkolnej.