Rekrutacja 2021 www

Szanowni Państwo,

Trwają zapisy kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim na rok szkolny 2021/2022.

Co dziecko może zyskać dzięki edukacji w szkole muzycznej? Badania potwierdzają, że profesjonalna edukacja muzyczna:

• wspiera rozwój inteligencji - regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki i sprzyja osiąganiu lepszych wyników,
  • rozwija poznawczo - pobudza proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, wpływa na rozwój inwencji twórczej,
  • wzmacnia koncentrację uwagi - usprawnia zapamiętywanie i zdolność uczenia się,
  • wspiera sprawność umysłową - gra na instrumencie rozwija koordynację obu półkul mózgowych,
  • wspiera rozwój emocjonalny - aktywne obcowanie z muzyką sprawia, że dzieci są bardziej empatyczne, dojrzałe emocjonalnie, zrównoważone, zdyscyplinowane, komunikatywne,
  • kształtuje dodatnie cechy charakteru i woli - wyrabia cierpliwość, wytrwałość, odwagę.

Dzieci są skarbem i najważniejszą inwestycją życiową. Dlatego zachęcamy do zainwestowania w ich przyszłość poprzez edukację w naszej szkole.

W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wypełnienie Wniosku elektronicznego. Wniosek o przyjęcie kandydata do PSM I st. w Radzyniu Podlaskim należy złożyć do dnia 21 maja 2021r.

Szczegółowe informacje zamieszczone się na naszej stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.