W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Tadeusza Różewicza. Kandydatura Różewicza trzykrotnie znalazła się wśród wielu znakomitości pretendujących do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Chociaż poeta nie otrzymał tego wysokiego wyróżnienia, jego dzieła zostały przetłumaczone na 49 języków.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej doceniając zasługi i kunszt literacki uchwalił, że Tadeusz Różewicz będzie Patronem Roku 2021. W uzasadnieniu dokumentu napisano: „Filozoficzna i egzystencjalna głębia obecna w twórczości Różewicza ma charakter uniwersalny, dzięki czemu nie tylko trafia do odbiorców z całego świata, ale jeszcze długo będzie oddziaływać na współczesną literaturę polską”.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl. włącza się w obchody 100. rocznicy urodzin poety prezentując kilka faktów z życia i twórczości Tadeusza Różewicza. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do lektury tekstów tego autora - bacznego obserwatora życia codziennego, społecznego i politycznego.