20 kwietnia 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyła się  szesnasta edycja REGIONALNEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA.

Współorganizatorami Konkursu byli: Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie MELODIA ART na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

W bieżącej edycji Konkursu wzięło udział 31 uczestników z 12 szkół regionu lubelskiego:

 • Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej - 7 uczestników,
 • Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Henryka Wieniawskiego w Bełżycach - 1 uczestnik,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie - 1 uczestnik,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie - 1 uczestnik,
 • Społeczna Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Lubartowie - 1 uczestnik,
 • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie - 3 uczestników,
 • Szkoła Muzyczna I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie - 1 uczestnik,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie - 3 uczestników,
 • Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim - 2 uczestników,
 • Prywatna Szkoła Muzyczna I st. w Parczewie - 1 uczestnik,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach - 5 uczestników,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - 5 uczestników.

Uczestnicy przesłuchań konkursowych wystąpili w trzech kategoriach wiekowych:

 • Kategoria I: uczniowie klas I - II cyklu sześcioletnoego opraz klasy I cyklu czteroletniego - 7 uczestników,
 • Kategoria II: uczniowie klas III - IV cyklu sześcioletniego oraz klasy II cyklu czteroletniego - 17 uczestników,
 • Kategoria III: uczniowie klas V - VI cyklu sześcioletniego oraz klas III - IV cyklu czteroletniego - 7 uczestnikow.

6 kwietnia 2018r. w sali koncertowej PSM odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do XIV Regionalnego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Komisja pedagogów klasy fortepianu w składzie: Agnieszka Jeż (przewodnicząca), Jadwiga Bagińska, Elżbieta Charlińska, Ewa Łańcut-Nestoruk, Tomasz Wojtaś, wyłoniła reprezentantów naszej szkoły. Do XVI Regionalnego Konkursu Pianistycznego zakwalifikowanych zostało 6 uczniów:

Kategoria I:

 1. Katarzyna Sposób, kl. I c.6l. – naucz. Agnieszka Jeż
 2. Piotr Kopiejek, kl. II c.6l. – naucz. Ewa Łańcut-Nestoruk

Kategoria II:

 1. Urszula Gepner, kl. IV c.6l. – naucz. Agnieszka Jeż
 2. Gabriela Skiba, kl. IV c.6l. – naucz. Tomasz Wojtaś
 3. Wojciech Magier, kl. IV c.6l. – naucz. Tomasz Wojtaś

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim organizuje w dniu 20 kwietnia 2018r. XVI Regionalny Konkurs Pianistyczny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Dokumenty do pobrania: pdf, doc

Plakat Konkurs Pianistyczny 2018

XV REGIONALNY KONKURS PIANISTYCZNY
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA W RADZYNIU PODLASKIM

22 kwietnia 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim już po raz XV odbył się REGIONALNY KONKURS PIANISTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA.

Współorganizatorami konkursu były: Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego, Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie MELODIA ART na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

W bieżącym roku w Konkursie wzięło udział 35 uczestników z 9 szkół regionu lubelskiego, którzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Radzyńską szkołę reprezentowało 9 uczniów.

Obradom Jury przewodniczył dr hab. Mariusz Drzewicki (ceniony pianista i pedagog, prowadzący klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, biorący udział w pracach jury wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych). Pozostali członkowie to: dr hab. Witold Holtz (AM w Łodzi) oraz mgr Jolanta Woźniak (SM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie). Sekretarzem Jury była nauczycielka klasy fortepianu radzyńskiej szkoły mgr Agnieszka Jeż.

Wśród laureatów znalazła się czwórka pianistów z Radzynia:

 • w kategorii I Joanna Zielińska (uczennica pani Ewy Łańcut-Nestoruk) zajęła I miejsce, zaś Sylwia Kowalczyk (przygotowana przez panią Agnieszkę Jeż) została wyróżniona. Obie dziewczynki uczęszczają do klasy II cyklu sześcioletniego.
 • w kategorii III dwie uczennice: Milena Prokopiuk z kl. V cyklu sześcioletniego (naucz. Elżbieta Charlińska) i Julia Walczyna z klasy VI cyklu sześcioletniego (naucz. Barbara Daniluk) zajęły III miejsce. W tej kategorii miejsca I i II nie przyznano.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe. Konkurs zakończył koncert w wykonaniu laureatów wytypowanych przez Jury. Młodzi artyści wraz z rodzicami i pedagogami mogli podczas przerwy poprzedzającej ogłoszenie wyników zwiedzić Izbę Pamięci Karola Lipińskiego, która mieści się w siedzibie Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim (w pałacu Potockich). Uczestnicy konkursu chwalili sprawną organizację oraz życzliwą atmosferę panującą podczas Konkursu. To właśnie sprawia, że tak chętnie wracają do Radzynia i czekają już na następny konkurs, który jest okazją do popularyzacji muzyki fortepianowej. Jest też formą doskonalenia i konfrontacji metod nauczania gry na fortepianie dla pedagogów szkół muzycznych.

Dyrekcja dziękuje sponsorowi: Spółdzielczej Mleczarni ,,SPOMLEK" w Radzyniu Podlaskim za pomoc w realizacji projektu.

Media: opinie.news | radzyninfo.pl | radzyn-podl.pl