W piątek, 24 września 2021r., o godz. 1800, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się III z koncertów w ramach XXXVIII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Organizatorem koncertu było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Przed licznie przybyłą na wydarzenie publicznością wystąpili: Paulina Zielińska - flet oraz Tomasz Wojtaś - fortepian.

20 września 2021r. w sali koncertowej naszej szkoły odbyło się widowisko słowno-muzyczne oddające XIX-wieczną tradycję muzykowania w siedzibach dawnych rodów magnackich oraz atmosferę paryskiego Hotelu Lamber - "Salon Muzyczny Delfiny Potockiej 1807-1877" z cyklu Pałac muzyką nie-zwykły.

11 czerwca 2021r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, odbył się kolejny koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów klasy Pana Zbigniewa Czuryło – obecnych oraz absolwentów naszej szkoły.

Podczas pierwszej części wystąpili uczniowie PSM w Radzyniu Podl.: Oliwia Gos (kl. I cyklu 6-letniego) i Wiktor Dudek-Grochowski (kl. I c. 4-letniego), dla których był to pierwszy występ przed publicznością na scenie sali koncertowej oraz Marcin Staszczuk (kl. III c. 6-letni) i Dominik Krupa (kl. II cyklu 6-letni).

Następnie publiczność wysłuchała kompozycji: J.S. Bacha, B. Precza, M. Czajkina, A. Astiera, I. Bogara, D. Scarlattiego, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej - Jakuba Palinowskiego, Mateusza Golonki i Jakuba Mackiewicza.

2 czerwca 2021r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie, publiczność (przy zachowaniu reżimu sanitarnego) mogła na żywo uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym – Koncercie akordeonowym. Na scenie wystąpili uczniowie Pana Zbigniewa Czuryło.

W piątek, 21 lutego 2020r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Na scenie sali koncertowej wystąpił wirtuoz muzyki klasycznej i legenda światowej wiolinistyki Konstanty Andrzej Kulka.

Bohater radzyńskiego wydarzenia muzycznego, prof. Konstanty Andrzej Kulka, urodził się 5 marca 1947r. w Gdańsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 8 lat u Stefana Hermana, następnie kontynuował ją u tego samego pedagoga w Państwowym Liceum Muzycznym i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Jako siedemnastolatek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolò Paganiniego w Genui, jednak drogę do sławy otworzył mu Międzynarodowy Konkurs Radiowy ARD w Monachium (1964r.), podczas którego zdobył I nagrodę. Od tego momentu rozpoczęła się jego światowa kariera.