W piątek, 26 listopada 2021r., odbył się kolejny z koncertów uświetniająch rok jubileuszowy naszej szkoły. Tym razem na scenie sali koncertowej wystąpili młodzi, utalentowani skrzypkowie, laureaci licznych nagród, uczniowie klasy Pani Agnieszki Cypryk z Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.

Julia Kalicka, uczennica I klasy I stopnia, zagrała utwory: Sonatę E-major, Adagio cantabile G.F. Händla, Kaprys 7 Ch.A. de Bériota, Souvenir de Posen, Op. 3 H. Wieniawskiego oraz Oberka R. Twardowskiego.

W wykonaniu Aleksandra Żyły, ucznia I klasy II stopnia, wysłuchaliśmy: Fantazji nr 9 na skrzypce solo, cz. I i II. G.P. Telemana, Caprice Nr 23 N. Paganiniego, Souvenir de Moscou, Op. 6 H. Wieniawskiego oraz Symphonie espagnole, cz. 1 E. Lalo.

Koncert prowadził Pan Radosław Żyła, przy fortepianie akompaniowała Pani Maria Trofymchuk.

Występ młodych wirtuozów skrzypiec publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Dla uczniów naszej szkoły była to znakomita okazja, żeby poznać uzdolnionych i świetnie zapowiadających się instrumentalistów.

W piątek, 24 września 2021r., o godz. 1800, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się III z koncertów w ramach XXXVIII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Organizatorem koncertu było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Przed licznie przybyłą na wydarzenie publicznością wystąpili: Paulina Zielińska - flet oraz Tomasz Wojtaś - fortepian.

20 września 2021r. w sali koncertowej naszej szkoły odbyło się widowisko słowno-muzyczne oddające XIX-wieczną tradycję muzykowania w siedzibach dawnych rodów magnackich oraz atmosferę paryskiego Hotelu Lamber - "Salon Muzyczny Delfiny Potockiej 1807-1877" z cyklu Pałac muzyką nie-zwykły.

11 czerwca 2021r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, odbył się kolejny koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów klasy Pana Zbigniewa Czuryło – obecnych oraz absolwentów naszej szkoły.

Podczas pierwszej części wystąpili uczniowie PSM w Radzyniu Podl.: Oliwia Gos (kl. I cyklu 6-letniego) i Wiktor Dudek-Grochowski (kl. I c. 4-letniego), dla których był to pierwszy występ przed publicznością na scenie sali koncertowej oraz Marcin Staszczuk (kl. III c. 6-letni) i Dominik Krupa (kl. II cyklu 6-letni).

Następnie publiczność wysłuchała kompozycji: J.S. Bacha, B. Precza, M. Czajkina, A. Astiera, I. Bogara, D. Scarlattiego, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej - Jakuba Palinowskiego, Mateusza Golonki i Jakuba Mackiewicza.

2 czerwca 2021r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie, publiczność (przy zachowaniu reżimu sanitarnego) mogła na żywo uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym – Koncercie akordeonowym. Na scenie wystąpili uczniowie Pana Zbigniewa Czuryło.