11 czerwca 2021r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, odbył się kolejny koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów klasy Pana Zbigniewa Czuryło – obecnych oraz absolwentów naszej szkoły.

Podczas pierwszej części wystąpili uczniowie PSM w Radzyniu Podl.: Oliwia Gos (kl. I cyklu 6-letniego) i Wiktor Dudek-Grochowski (kl. I c. 4-letniego), dla których był to pierwszy występ przed publicznością na scenie sali koncertowej oraz Marcin Staszczuk (kl. III c. 6-letni) i Dominik Krupa (kl. II cyklu 6-letni).

Następnie publiczność wysłuchała kompozycji: J.S. Bacha, B. Precza, M. Czajkina, A. Astiera, I. Bogara, D. Scarlattiego, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej - Jakuba Palinowskiego, Mateusza Golonki i Jakuba Mackiewicza.

Na drugą część koncertu złożyły się utwory: S. Gabaiduliny (Sonata Et Expecto), J. Haydna (Sonata D-dur Nr 50) oraz N. Kapustina (8 etiud koncertowych, Op. 40. I. Preludium Allegro Assai), które przed publicznością wykonał Adam Dudek.

Ten utalentowany muzyk naukę gry na akordeonie rozpoczął w naszej szkole, w klasie Pana Zbigniewa Czuryło. Obecnie jest studentem ostatniego roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Klaudiusza Barana i dr. Grzegorza Palusa. Jako uczestnik programu Erasmus+, odbył także studia w Hochschule für Musik Freiburg w Niemczech pod kierunkiem światowej sławy akordeonisty prof. Teodoro Anzellottiego. Swoje umiejętności doskonalił również podczas warsztatów prowadzonych przez Grzegorza Stopę, Macieja Frąckiewicza, Veli Kujala, Artema Nyzhnyka, Raimondasa Sviackeviciusa, Giorgio Dellarolla, Semiona Schmelkova.

Adam Dudek jest laureatem wielu nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz stypendystą m.in.: Prezesa Rady Ministrów, Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej, Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego. Koncertuje na terenie Polski i za granicami kraju (Słowacja, Niemcy, Litwa, Chorwacja, Włochy, Portugalia).

Wydarzenie prowadziła Julia Drożdż.