W piątek, 26 listopada 2021r., odbył się kolejny z koncertów uświetniająch rok jubileuszowy naszej szkoły. Tym razem na scenie sali koncertowej wystąpili młodzi, utalentowani skrzypkowie, laureaci licznych nagród, uczniowie klasy Pani Agnieszki Cypryk z Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.

Julia Kalicka, uczennica I klasy I stopnia, zagrała utwory: Sonatę E-major, Adagio cantabile G.F. Händla, Kaprys 7 Ch.A. de Bériota, Souvenir de Posen, Op. 3 H. Wieniawskiego oraz Oberka R. Twardowskiego.

W wykonaniu Aleksandra Żyły, ucznia I klasy II stopnia, wysłuchaliśmy: Fantazji nr 9 na skrzypce solo, cz. I i II. G.P. Telemana, Caprice Nr 23 N. Paganiniego, Souvenir de Moscou, Op. 6 H. Wieniawskiego oraz Symphonie espagnole, cz. 1 E. Lalo.

Koncert prowadził Pan Radosław Żyła, przy fortepianie akompaniowała Pani Maria Trofymchuk.

Występ młodych wirtuozów skrzypiec publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Dla uczniów naszej szkoły była to znakomita okazja, żeby poznać uzdolnionych i świetnie zapowiadających się instrumentalistów.