Koncert kolęd i pastorałek na stałe wpisany jest do kalendarza uroczystości Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Podczas tego wydarzenia salę koncertową szkoły po brzegi wypełnia publiczność, na scenie występują młodzi artyści, a wokół panuje radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Niestety, w tym roku, po raz kolejny, koncert w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne powodują, że nie możemy spotkać się na wspólnym kolędowaniu.

Pozostając w świątecznym nastroju, zapraszamy więc do obejrzenia koncertu on-line przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.

Plakat Koncert 11 listopada

9 listopada 2021r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim patriotyczną wieczornicą uczciła obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczął chór szkolny, który wspólnie z publicznością odśpiewał cztery zwrotki hymnu narodowego.

Następnie na scenie wybrzmiała polska muzyka instrumentalna oraz patriotyczne pieśni i utwory poetyckie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Występ solistów, grupy rytmicznej oraz chóru, tematycznie nawiązujący do najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju, wywołał mnóstwo wzruszeń u przybyłych na koncert gości oraz został nagrodzony gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i fotorelacji z wydarzenia.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że mimo przygotowań, nie obyły się koncerty z udziałem chóru szkolnego, m.in.: Koncert z okazji Święta Niepodległości, Koncert Kolęd i Pastorałek, Koncert Noworoczny.

Po zniesieniu obostrzeń i powrocie uczniów do szkoły chór, pod okiem Pani Doroty Szostakiewicz, intensywnie pracował by móc wystąpić na scenie sali koncertowej PSM. 21 czerwca 2021r. odbył pierwszy i zarazem ostatni w tym roku szkolnym koncert chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Koncert rozpoczęli uczniowie klasy II cyklu 4-letniego oraz klasy IV cyklu 6-letniego, którzy wykonali 4 kanony:

• Wiosna - Thord Gummesson,
  • Bije dzwon - anonim kanon francuski,
  • Bądź zdrów - kanon izraelski,
  • Rytmy synkopowane - tradycyjna melodia angielska z tekstem Urszuli Smoczyńskiej.

W drugiej części koncertu wystąpili chórzyści z klasy V cyklu 6-letniego oraz uczniowie kończący w tym roku swoją edukację w szkole muzycznej. Chór starszy wykonał trzy utwory:

• “Gdzieś ponad tęczą” z musicalu: "Czarnoksiężnik z krainy Oz" - Harold Arlen,
  • “Lollipop” - Beverly Boss & Julius Dixon. Akompaniament - Ada Syczyńska,
  • “Mamma mia” z repertuaru zespołu ABBA ze słowami Moniki Wojewódzkiej.

Poniedziałkowy koncert prowadzili: Joanna Jesionek i Marcin Mitura - uczniowie z klasy VI cyklu 6-letniego.

Po koncercie chóru odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

17 lutego 2020r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert uczestników przesłuchań CEA. Na scenie wystąpiła Julia Mierzwińska z klasy IV cyklu 4-letniego (naucz. Pani Ewa Zagórska), Marcel Semeniuk z klasy IV cyklu 4-letniego (naucz. Zbigniew Czuryło) oraz Stanisław Krupa z klasy VI cyklu 6-letniego (naucz. Zbigniew Czuryło). Gościnnie wystąpił uczeń z klasy gitary Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

12 lutego 2020r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert uczennic klasy fletu - uczestniczek przesłuchań CEA. Na scenie wystąpiły uczennice z klasy Pani Pauliny Zielińskiej: Julia Karaś (kl. IV cykl 4-letni) oraz Maria Jurkiewicz (kl. VI cykl 6-letni). Przy fortepianie akompaniowała Pani Jolanta Skorek-Münch. Koncert zakończył występ w wykonaniu Pani Pauliny Zielińskiej.