2 czerwca 2022r. odbył się w naszej szkole Koncert z okazji Dnia Dziecka. Na scenie wystąpił chór szkolny, zespoły kameralne - trio saksofonowe, kwintet fletowy, kwartet saksofonowy, duet fletowy oraz soliści z klasy saksofonu, fletu i fortepianu. W programie koncertu znalazły się utwory z muzyki klasycznej i filmowej, wielokrotnie przewijał się wątek baśniowy. Zwieńczeniem wydarzenia były radosne utwory w gorących rytmach Afryki. Koncert prowadziła Pani Dorota Szostakiewicz.

Koncert dla mamy i taty

27 maja 2022r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się „Koncert dla mamy i taty”.

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Czuryło witając przybyłą na wydarzenie publiczność oraz składając życzenia mamom i tatom z okazji ich święta. Następnie na scenie wystąpili uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego z programem artystycznym, na który złożyły się utwory muzyczne wykonane na różnych instrumentach, utwory poetyckie oraz układ taneczny. Prezentacje młodych artystów dostarczyły publiczności wielu miłych wrażeń i wzruszeń. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane laurki.

Koncert został przygotowany przez nauczycieli klasy: fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, fletu, trąbki i saksofonu.

Wydarzenie prowadziła Pani Ewa Łańcut-Nestoruk, przy fortepianie akompaniowali: Pani Elżbieta Charlińska, Pan Jacek Nestoruk, Pan Ariel Lichaczewski, Pan Maciej Szuksztul, na saksofonie zagrał Pan Radosław Żyła.

3 maja 2022

W dniu 29 kwietnia 2022 roku odbył się w naszej szkole coroczny koncert patriotyczny z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przybyłą na wydarzenie społeczność szkolną powitał Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem polskiego hymnu narodowego. Następnie na scenie wystąpił chór szkolny, grupy rytmiczne oraz soliści. W programie usłyszeliśmy muzykę polską, a także rys historyczny Konstytucji 3 Maja.

Koncert Noworoczny 2022

W piątek, 21 stycznia 2022r., odbył się Koncert Noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Koncert Noworoczny w tradycji PSM to ważne wydarzenie podsumowujące pierwszy semestr nauki, organizowane dla społeczności lokalnej. Na scenie występują soliści, chór szkolny oraz grupy rytmiczne, oklaskiwane przez bardzo liczną widownię. Koncert w 2022r. miał mieć szczególnie wyjątkowy charakter z racji obchodów jubileuszu 40-lecia działalności naszej szkoły. Niestety, pandemia COVID-19 spowodowała, że koncert musiał odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego.

Słowo wstępne przed wydarzeniem wygłosił Dyrektor PSM Pan Zbigniew Czuryło, życzył publiczności wielu przyjemnych wrażeń podczas słuchania popisów młodych artystów oraz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku koncert odbędzie się już tradycyjnie i bez ograniczeń.

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego na scenie sali koncertowej szkoły wystąpili tylko soliści - uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki z instrumentu głównego podczas przesłuchań semestralnych.

Koncert prowadziła Pani Ewa Zagórska – nauczyciel klasy gitary.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i fotorelacji z wydarzenia.

Koncert kolęd i pastorałek na stałe wpisany jest do kalendarza uroczystości Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Podczas tego wydarzenia salę koncertową szkoły po brzegi wypełnia publiczność, na scenie występują młodzi artyści, a wokół panuje radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Niestety, w tym roku, po raz kolejny, koncert w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne powodują, że nie możemy spotkać się na wspólnym kolędowaniu.

Pozostając w świątecznym nastroju, zapraszamy więc do obejrzenia koncertu on-line przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.