Pandemia COVID-19 spowodowała, że mimo przygotowań, nie obyły się koncerty z udziałem chóru szkolnego, m.in.: Koncert z okazji Święta Niepodległości, Koncert Kolęd i Pastorałek, Koncert Noworoczny.

Po zniesieniu obostrzeń i powrocie uczniów do szkoły chór, pod okiem Pani Doroty Szostakiewicz, intensywnie pracował by móc wystąpić na scenie sali koncertowej PSM. 21 czerwca 2021r. odbył pierwszy i zarazem ostatni w tym roku szkolnym koncert chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Koncert rozpoczęli uczniowie klasy II cyklu 4-letniego oraz klasy IV cyklu 6-letniego, którzy wykonali 4 kanony:

• Wiosna - Thord Gummesson,
  • Bije dzwon - anonim kanon francuski,
  • Bądź zdrów - kanon izraelski,
  • Rytmy synkopowane - tradycyjna melodia angielska z tekstem Urszuli Smoczyńskiej.

W drugiej części koncertu wystąpili chórzyści z klasy V cyklu 6-letniego oraz uczniowie kończący w tym roku swoją edukację w szkole muzycznej. Chór starszy wykonał trzy utwory:

• “Gdzieś ponad tęczą” z musicalu: "Czarnoksiężnik z krainy Oz" - Harold Arlen,
  • “Lollipop” - Beverly Boss & Julius Dixon. Akompaniament - Ada Syczyńska,
  • “Mamma mia” z repertuaru zespołu ABBA ze słowami Moniki Wojewódzkiej.

Poniedziałkowy koncert prowadzili: Joanna Jesionek i Marcin Mitura - uczniowie z klasy VI cyklu 6-letniego.

Po koncercie chóru odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

17 lutego 2020r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert uczestników przesłuchań CEA. Na scenie wystąpiła Julia Mierzwińska z klasy IV cyklu 4-letniego (naucz. Pani Ewa Zagórska), Marcel Semeniuk z klasy IV cyklu 4-letniego (naucz. Zbigniew Czuryło) oraz Stanisław Krupa z klasy VI cyklu 6-letniego (naucz. Zbigniew Czuryło). Gościnnie wystąpił uczeń z klasy gitary Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

12 lutego 2020r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert uczennic klasy fletu - uczestniczek przesłuchań CEA. Na scenie wystąpiły uczennice z klasy Pani Pauliny Zielińskiej: Julia Karaś (kl. IV cykl 4-letni) oraz Maria Jurkiewicz (kl. VI cykl 6-letni). Przy fortepianie akompaniowała Pani Jolanta Skorek-Münch. Koncert zakończył występ w wykonaniu Pani Pauliny Zielińskiej.

4 lutego 2020r. w sali koncertowej PSM odbył się koncert uczniów klasy fortepianu - uczestników przesłuchań CEA. Na scenie wystąpiły uczennice klasy VI cyklu sześcioletniego: Joanna Zielińska (naucz. Ewa Łańcuet-Nestoruk), Urszula Gepner (naucz. Agnieszka Jeż), Małgorzata Piekarska (naucz. Jadwiga Bagińska).

9 stycznia 2020r., w sali Kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się Koncert Noworoczny – trzeci, zamykający cykl koncertów świątecznych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Wydarzenie rozpoczął Pan Zbigniew Czuryło. Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim powitał przybyłych na koncert gości, podsumował pracę uczniów w I semestrze bieżącego roku szkolnego, a także złożył noworoczne życzenia. Następnie, przed bardzo licznie przybyłą na koncert widownią, wystąpili uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas przesłuchań semestralnych wraz ze swoimi nauczycielami. Publiczność wysłuchała popisów w wykonaniu solistów oraz zespołów kameralnych.

Młodzi artyści zaprezentowali kompozycje autorstwa m.in.: F. Rybickiego, M. Popławskiego, M. Drożdżowskiego, W. Poppa, G.B. Martiniego, F. Carulli, P. Czajkowskiego, H. Klassena, T. Possa, V. Cooka, L. Malinowskiego, S. Joplina, A. Holzschuha, W.A. Mozarta. Piękne kolędy i pastorałki wykonali uczniowie klas I-III cyklu sześcioletniego oraz chór szkolny.

Koncert prowadzili: Julita Kulik i Michał Koczkodaj - uczniowie klasy IV cyklu czteroletniego.

Media: 24wspolnota.pl | radzyninfo.pl | kochamradzyn.pl