Koncert Noworoczny 2022

W piątek, 21 stycznia 2022r., odbył się Koncert Noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Koncert Noworoczny w tradycji PSM to ważne wydarzenie podsumowujące pierwszy semestr nauki, organizowane dla społeczności lokalnej. Na scenie występują soliści, chór szkolny oraz grupy rytmiczne, oklaskiwane przez bardzo liczną widownię. Koncert w 2022r. miał mieć szczególnie wyjątkowy charakter z racji obchodów jubileuszu 40-lecia działalności naszej szkoły. Niestety, pandemia COVID-19 spowodowała, że koncert musiał odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego.

Słowo wstępne przed wydarzeniem wygłosił Dyrektor PSM Pan Zbigniew Czuryło, życzył publiczności wielu przyjemnych wrażeń podczas słuchania popisów młodych artystów oraz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku koncert odbędzie się już tradycyjnie i bez ograniczeń.

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego na scenie sali koncertowej szkoły wystąpili tylko soliści - uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki z instrumentu głównego podczas przesłuchań semestralnych.

Koncert prowadziła Pani Ewa Zagórska – nauczyciel klasy gitary.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i fotorelacji z wydarzenia.