XXIV Regionalny Przegląd Akordeonowy

na XXIV Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym w Lublinie - 08 czerwca 2014r., akordeoniści naszej szkoły zdobyli:

w kategorii I:
I miejsce ex aequo
MATEUSZ GOLONKA - naucz. Zbigniew Czuryło
MATEUSZ GŁOWNIAK - naucz. Zbigniew Czuryło

II miejsce ex aequo
JAKUB PALINOWSKI - naucz. Jacek Nestoruk
MICHAŁ GOŁAWSKI - naucz. Jacek Nestoruk

Wyróżnienie:
PATRYCJA GOŁAWSKA - naucz. Jacek Nestoruk

w kategorii II:
III miejsce
KAROL ZBARACKI - naucz. Jacek Nestoruk

w kategorii III:
II miejsce
DAWID NICPOŃ - naucz. Zbigniew Czuryło

III miejsce
MATEUSZ BAJDA - naucz. Jacek Nestoruk


XVIII Międzynarodowe Spotkanie Akordeonowe

W XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku zespół kameralny ARTI SENTEMO przygotowany przez mgr Zbigniew Czuryło - dyrektora szkoły - jest laureatem II nagrody w kategorii do lat 12.

Mateusz Golonka oraz Mateusz Głowniak zdobyli wyróżnienie.


Konkurs Skrzypcowy

W Konkursie Skrzypcowym "W KRAINIE TAŃCA" w Lublinie w dniu 12.04.2014r., MICHAŁ DANILCZUK zdobył wyróżnienie - naucz. Maciej Szuksztul


XIV Regionalny Konkurs Pianistyczny

11 kwietnia 2014 roku w naszej szkole już po raz XIV odbył się REGIONALNY KONKURS PIANISTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA, którego celem jest przegląd dorobku artystycznego uczniów szkół muzycznych w zakresie pianistycznej sztuki wykonawczej. Współorganizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego, a nad całokształtem spraw organizacyjnych czuwał dyrektor PSM w Radzyniu Pan Zbigniew Czuryło. W tym roku w Konkursie wzięło udział 42 uczestników z 12 szkół naszego regionu, którzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Radzyńską szkołę reprezentowało 8 uczniów.

Obradom Jury przewodniczył dr hab. Mariusz Drzewicki. Pozostali członkowie to: dr hab. Witold Holtz (AM w Łodzi), oraz mgr Jolanta Woźniak (SM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie). Sekretarzem Jury była nauczycielka klasy fortepianu radzyńskiej szkoły mgr Agnieszka Jeż.

Wśród laureatów konkursu znalazła się czwórka pianistów z Radzynia:
I miejsce - w kategorii III zajął Paweł Jakubik (kl. VI cyklu sześcioletniego, naucz. Tomasz Wojtaś),
III miejsce - w tej samej kategorii zajęła Wiktoria Szczygielska - (kl. V cyklu sześcioletniego, naucz. Małgorzata Okułowicz-Żyła),

wyróżnienie - w kategorii II otrzymały Julia Walczyna (naucz. Barbara Daniluk) i Zuzanna Krupa (naucz. Agnieszka Jeż) - (obie uczennice z kl. IV cyklu sześcioletniego).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe - książki oraz płyty.

Na młodych artystów czekała też niespodzianka - wraz z rodzicami i pedagogami mogli pod okiem przewodnika pani Dominiki Leszczyńskiej zwiedzić pałac Potockich i obejrzeć najciekawsze prace z dziedziny meblarstwa artystycznego, rysunku i malarstwa autorstwa uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Ekspozycja prezentowana jest w korpusie głównym pałacu jeszcze do 22 maja br.

Uczestnicy konkursu chwalili sprawną organizację oraz życzliwą atmosferę panującą podczas Konkursu. To właśnie sprawia, że tak chętnie wracają do Radzynia i czekają już na następny konkurs, który jest okazją do popularyzacji muzyki fortepianowej. Jest też formą doskonalenia i konfrontacji metod nauczania gry na fortepianie dla pedagogów szkół muzycznych.

Dyrekcja dziękuje sponsorom: Spółdzielczej Mleczarni ,,SPOMLEK" w Radzyniu Podlaskim oraz Radzie Rodziców za pomoc w realizacji projektu.

Załącznik:
XIV Konkurs Pianistyczny - Wyniki

Media: radzynpodlaski24.info


XIV Międzynarodowy Konkurs Muzyki

W XIV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE AKORDEONOWYM MUZYKI ROZRYWKOWEJ i POPULARNEJ w GIŻYCKU w kategorii "A" zespołów zespół "ArtiSentemo" przygotowany przez pana Z. Czuryło zajął II miejsce.

Media: iledzisiaj.pl