Plakat Warsztaty pianistyczne

24 listopada 2021r. uczniowie i pedagodzy klasy fortepianu z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pianistycznych. Poprowadziła je Pani Jolanta Woźniak – pedagog Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Tematyka warsztatów obejmowała problemy techniczno-wykonawcze w dziecięcej literaturze fortepianowej. Przez cały dzień trwały lekcje otwarte, podczas których Pani Jolanta Woźniak dzieliła się z uczestnikami swoim doświadczeniem, uwagami metodycznymi oraz wskazówkami dotyczącymi interpretacji utworów. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze oraz stały się inspiracją do dalszej pracy i rozwoju techniki pianistycznej.

17 listopada 2021 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty skrzypcowe. Zajęcia poprowadził Pan Andrzej Wojtaszek – konsultant krajowy Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, skrzypek, pedagog, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w warsztatach skorzystali z wielu cennych wskazówek dotyczących między innymi sposobów pracy i pokonywania typowych problemów napotykanych przez uczniów, rozwijania techniki skrzypcowej oraz zagadnień artystyczno-wykonawczych.

Pracy twórczej towarzyszyła miła atmosfera, zaangażowanie oraz satysfakcja z dzielenia się swoim doświadczeniem. Prowadzący warsztaty bardzo wysoko ocenił poziom nauczania klas skrzypiec w naszej szkole. Na zakończenie spotkania Pan Andrzej Wojtaszek życzył uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów na drodze muzycznej edukacji.

2021 warsztaty gitarowe

W dniu 5 listopada 2021r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty gitarowe z udziałem pana Mirosława Drożdżowskiego - kompozytora, gitarzysty i pedagoga.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy gitary p. Ewy Zagórskiej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość pacy nad wybranymi utworami z twórczości kompozytorskiej naszego gościa, jak również pracy nad pozostałymi utworami z zakresu literatury muzycznej I stopnia.

Młodzi gitarzyści z uwagą chłonęli wiedzę teoretyczną oraz wskazówki praktyczne dotyczące techniki, dynamiki, interpretacji zaprezentowanych utworów.

Poziom prezentowanych utworów przez uczniów p. Ewy Zagórskiej oceniony został przez prowadzącego warsztaty p. Mirosława Drożdżowskiego jako bardzo wysoki.

Warsztaty były bardzo interesującym i cennym doświadczeniem, jak również będą wspaniałym wspomnieniem z poznania kompozytora, którego utwory grywane są na niemal każdym koncercie szkolnym.

2 października 2020 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty saksofonowe. Poprowadził je dr hab. Łukasz Wójcicki - pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, saksofonista, kameralista, kompozytor. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy saksofonu oraz instrumentów dętych wraz ze swoimi nauczycielami.

Wstępem do warsztatów był koncert w wykonaniu duetu: Łukasz Wójcicki - saksofon oraz Agnieszka Sucheniak-Wójcicka - fortepian.

22 listopada 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego odbyły się warsztaty gitarowe. Warsztaty poprowadziła Pani Tatiana Stachak - gitarzystka, kompozytorka, pedagog, autorka podręczników do nauki gry na gitarze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy gitary naszej szkoły. Każdy z uczestników miał możliwość pracy nad interpretacją wybranych kompozycji Pani Tatiany Stachak. Młodzi gitarzyści z uwagą chłonęli wiedzę teoretyczną oraz wskazówki dotyczące techniki gry na instrumencie. Warsztaty były bardzo interesującym i cennym doświadczeniem.