2021 warsztaty gitarowe

W dniu 5 listopada 2021r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyły się warsztaty gitarowe z udziałem pana Mirosława Drożdżowskiego - kompozytora, gitarzysty i pedagoga.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy gitary p. Ewy Zagórskiej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość pacy nad wybranymi utworami z twórczości kompozytorskiej naszego gościa, jak również pracy nad pozostałymi utworami z zakresu literatury muzycznej I stopnia.

Młodzi gitarzyści z uwagą chłonęli wiedzę teoretyczną oraz wskazówki praktyczne dotyczące techniki, dynamiki, interpretacji zaprezentowanych utworów.

Poziom prezentowanych utworów przez uczniów p. Ewy Zagórskiej oceniony został przez prowadzącego warsztaty p. Mirosława Drożdżowskiego jako bardzo wysoki.

Warsztaty były bardzo interesującym i cennym doświadczeniem, jak również będą wspaniałym wspomnieniem z poznania kompozytora, którego utwory grywane są na niemal każdym koncercie szkolnym.