Noworoczna Gala Akordeonowa Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo odbywa się tradycyjnie na początku stycznia. VIII Gala, ze względu na panującą pandemię, została przełożona na 4 lipca 2021r. O godzinie 19.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, zebrali się liczni fani muzyki akordeonowej, aby wysłuchać ponad dwugodzinnego koncertu w wykonaniu Arti Sentemo.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo powstała w 2013 roku. W chwili obecnej w jej skład wchodzą absolwenci naszej szkoły z klasy akordeonu Pana Zbigniewa Czuryło, aktualnie uczniowie Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej i studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku i Katowicach:

• akordeon I - Adam Dudek, Jakub Stefaniak,
  • akordeon II – Stanisław Krupa, Karol Zbaracki, Szymon Lipiński,
  • akordeon III – Jakub Mackiewicz, Jakub Palinowski,
  • akordeon IV – Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk,
  • akordeon V – Mateusz Golonka,
  • flet – Justyna Czuryło,
  • instrumenty perkusyjne – Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj.

W piątek, 25 czerwca 2021r., uczniowie PSM zakończyli rok szkolny 2020/2021.

Był to trudny rok dla wszystkich – we wrześniu rozpoczęliśmy naukę w klasach lekcyjnych, w kolejnych miesiącach pracowaliśmy zdalnie i dopiero tuż przed zakończeniem roku szkolnego mogliśmy znów spotkać się w murach szkolnych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, w warunkach ciągle panującej pandemii, rozpoczęło się przed budynkiem PSM, przy zachodnim skrzydłem Pałacu Potockich. Przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, pedagogów przywitał dyrektor szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Podziękował wszystkim za wysiłek włożony w pracę w kończącym się roku szkolnymi, za współpracę w czasie nauczania zdalnego oraz pogratulował uczniom sukcesów u nauce. Następnie, wraz z nauczycielami przedmiotów głównych, wręczył absolwentom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzicom – listy gratulacyjne. Na ręce dyrektora podziękowania dla nauczycieli za całoroczną pracę dydaktyczną złożyli przedstawiciele Rady Rodziców.

Na zakończenie Dyrektor życzył przybyłym udanych wakacji oraz zaprosił uczniów na drugą część uroczystości zakończenia roku szkolnego - spotkanie ze swoimi nauczycielami w klasach szkolnych. Wyraził także nadzieję, że we wrześniu mury szkoły znów wypełnią dźwięki muzyki.

W 2021r. mija 100. rocznica urodzin K.K. Baczyńskiego - poety, podharcmistrza Szarych Szeregów, żołnierza Armii Krajowej, który w wieku 23 lat poległ w czasie powstania warszawskiego walcząc w szeregach batalionu "Parasol". W uznaniu jego zasług dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury Sejm RP podjął uchwałę ogłaszającą rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W uchwale zacytowano słowa prof. Stanisława Pigonia, który dowiedziawszy się o decyzji wstąpienia Krzysztofa Baczyńskiego do oddziałów dywersyjnych, powiedział: „Cóż, należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga brylantami”.

Nasza szkoła, chcąc uczcić pamięć K.K. Baczyńskiego oraz przyczynić się do popularyzacji jego poezji wśród młodych ludzi, również włącza się w obchody 100. rocznicy urodzin poety prezentując kilka faktów z jego życia.

1 października 2020 roku zostały ogłoszone wyniki Fryderyków 2020 oraz laureaci w poszczególnych kategoriach. W kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa zwyciężyła płyta Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości Kiedyś to były święta.

Nr 10 na płycie to utwór zatytułowany „Kaloryfer, który gra”. W nagraniu tym Czesławowi Mozilowi towarzyszy Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego odbyły się 10 września 2020 roku. W wyniku głosowania został wyłoniony skład Samorządu na rok szkolny 2020/2021:

• Przewodniczący - Martyna Belniak
  • Z-ca przewodniczącego - Oskar Pawlik