Wybory do Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego odbyły się 10 września 2020 roku. W wyniku głosowania został wyłoniony skład Samorządu na rok szkolny 2020/2021:

• Przewodniczący - Martyna Belniak
  • Z-ca przewodniczącego - Oskar Pawlik
  • Skarbnik - Joanna Jesionek
  • Sekretarz - Alicja Sposób
  • Członek - Marta Miedzik
  • Członek - Joanna Tokarska

We wtorkowe popołudnie (01.09.2020r.) na dziedzińcu Pałacu Potockich, inaczej niż zwykle, skromniej, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa w czasie pandemii, ale jednak w realu, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/2021 Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, pedagogów przed budynkiem szkoły powitał Dyrektor PSM Pan Zbigniew Czuryło. Dyrektor wyraził radość z możliwości powrotu do murów szkolnych uczniów i muzyki po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Życzył sukcesów dydaktycznych w nowym roku szkolnym. W związku z tym, że uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii, podkreślił konieczność wzajemnej współpracy, szacunku i wyrozumiałości w tym trudnym dla wszystkich czasie. Zaapelował do społeczności szkolnej, aby zaistniałą sytuację traktować z rozwagą i świadomością, że jesteśmy odpowiedzialni ze siebie i innych. Następnie pierwszoklasiści spotkali się ze swoimi nauczycielami w sali koncertowej PSM, gdzie zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji nauki w szkole.

26 czerwca br. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Była to wyjątkowa, inna niż dotychczas uroczystość, ponieważ odbyła się w reżimie sanitarnym wynikającym z sytuacji epidemiologicznej w kraju, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla jej uczestników.

Na dziedzińcu Pałacu Potockich, przed Szkołą, na uczniów czekali nauczyciele z przygotowanymi świadectwami i ufundowanymi przez Radę Rodziców nagrodami za osiągnięcia dydaktyczne oraz listami gratulacyjnymi dla rodziców absolwentów kończących PSM z wyróżnieniem.

O godz. 1630, zgodnie z przygotowanym scenariuszem, po odbiór świadectw zgłosili się uczniowie klasy V i VI cyklu 6-letniego oraz klasy III i IV cyklu 4-letniego, natomiast o godz. 1730 – uczniowie pozostałych klas.

Przybyłych na uroczyste zakończenie roku szkolnego witał Pan Zbigniew Czuryło - Dyrektor PSM, kierując podziękowania do nauczycieli - za wysiłek, mnogość pomysłów i inicjatywę włożoną w organizację nauczania na odległość, uczniom – za otwartość na nowe wyzwania i wytrwałą pracę, rodzicom – za podjęcie wyzwań wynikających z warunków nauczania, cierpliwość oraz wsparcie dla młodych artystów, pracownikom Szkoły – za dyspozycyjność i sprostanie nowym obowiązkom.

Kończąc uroczystość, Dyrektor życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Podkreślił również, że nic - nawet najlepsza technologia, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Dlatego pokłada nadzieję, że od września, wszyscy uczniowie i nauczyciele w zdrowiu spotkają się w PSM, nauczanie będzie się odbywać metodami tradycyjnymi, a mury Szkoły znów wypełni muzyka.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się akcje i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

W ramach obchodów tego święta w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, w foyer biblioteki szkolnej, będzie można obejrzeć wystawę Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944-1963. W bibliotece - uczniowie, nauczyciele, rodzice mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi powojennej konspiracji niepodległościowej opracowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej - w tradycyjnej, drukowanej formie oraz publikacjami w wersji cyfrowej - zamieszczonymi w serwisie edukacyjnym https://przystanekhistoria.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniach 02-10 marca 2020r. do obejrzenia wystawy i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi w naszej szkole.

Media: kochamradzyn.pl | iledzisiaj.pl | radzyninfo.pl | 24wspolnota.pl

28 lutego 2020r. na antenie TVP 3 Lublin został wyemitowany reportaż o Kameralnej Orkiestrze Akordeonowej ARTI SENTEMO. W nagraniu, zrealizowanym w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, wzięli udział młodzi muzycy oraz Dyrektor Szkoły, założyciel ARTI SENTEMO Pan Zbigniew Czuryło. Materiał filmowy został nagrany w ramach cyklu Reportaż na deser.