23 września 2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego. W wyniku głosowania został wyłoniony skład Samorządu na rok szkolny 2021/2022:

• Przewodniczący - Martyna Belniak (kl. VI c.6l.)
  • Z-ca przewodniczącego - Marta Miedzik (kl. VI c.6l.)
  • Skarbnik - Julia Ciok (kl. IV c.6l.)
  • Sekretarz - Natalia Krawczyk (kl. IV c 6l.)
  • Członek - Łucja Świderska (kl. V c.6l.)
  • Członek - Maja Gąsior (kl. V c.6l.)

24 września 2021r. obchodzimy dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida - artysty wszechstronnego: wybitnego poety, pisarza, dramaturga, eseisty, felietonisty, epistolografa, a także znakomitego grafika, rytownika, akwaforcisty, malarza i rzeźbiarza.

W środę, 1 września 2021r., uroczystą inauguracją Państwowa Szkoła Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła rok szkolny 2021/2022. O godzinie 17.00 uczniowie, rodzice i pedagodzy zebrali się w sali koncertowej szkoły, aby pomimo ciągle panującej pandemii COVID-19, rozpocząć nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Powitał wszystkich przybyłych na uroczystość – szczególnie uczniów klas pierwszych. Wyraził radość z powodu możliwości prowadzenia nauki w trybie stacjonarnym, przedstawił grono pedagogiczne oraz przekazał najważniejsze informacje dotyczące organizacji nauczania w nowym roku szkolnym. W dalszej kolejności Dyrektor odczytał list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Na zakończenie życzył uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych i artystycznych, natomiast rodzicom - satysfakcji z postępów ich dzieci.

Po oficjalnej uroczystości w sali koncertowej odbyły się spotkania uczniów z nauczycielami w klasach lekcyjnych.

Noworoczna Gala Akordeonowa Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo odbywa się tradycyjnie na początku stycznia. VIII Gala, ze względu na panującą pandemię, została przełożona na 4 lipca 2021r. O godzinie 19.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, zebrali się liczni fani muzyki akordeonowej, aby wysłuchać ponad dwugodzinnego koncertu w wykonaniu Arti Sentemo.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo powstała w 2013 roku. W chwili obecnej w jej skład wchodzą absolwenci naszej szkoły z klasy akordeonu Pana Zbigniewa Czuryło, aktualnie uczniowie Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej i studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku i Katowicach:

• akordeon I - Adam Dudek, Jakub Stefaniak,
  • akordeon II – Stanisław Krupa, Karol Zbaracki, Szymon Lipiński,
  • akordeon III – Jakub Mackiewicz, Jakub Palinowski,
  • akordeon IV – Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk,
  • akordeon V – Mateusz Golonka,
  • flet – Justyna Czuryło,
  • instrumenty perkusyjne – Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj.

W piątek, 25 czerwca 2021r., uczniowie PSM zakończyli rok szkolny 2020/2021.

Był to trudny rok dla wszystkich – we wrześniu rozpoczęliśmy naukę w klasach lekcyjnych, w kolejnych miesiącach pracowaliśmy zdalnie i dopiero tuż przed zakończeniem roku szkolnego mogliśmy znów spotkać się w murach szkolnych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, w warunkach ciągle panującej pandemii, rozpoczęło się przed budynkiem PSM, przy zachodnim skrzydłem Pałacu Potockich. Przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, pedagogów przywitał dyrektor szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Podziękował wszystkim za wysiłek włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym, za współpracę w czasie nauczania zdalnego oraz pogratulował uczniom sukcesów u nauce. Następnie, wraz z nauczycielami przedmiotów głównych, wręczył absolwentom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzicom – listy gratulacyjne. Na ręce dyrektora podziękowania dla nauczycieli za całoroczną pracę dydaktyczną złożyli przedstawiciele Rady Rodziców.

Na zakończenie dyrektor życzył przybyłym udanych wakacji oraz zaprosił uczniów na drugą część uroczystości zakończenia roku szkolnego - spotkanie ze swoimi nauczycielami w klasach szkolnych. Wyraził także nadzieję, że we wrześniu mury szkoły znów wypełnią dźwięki muzyki.