1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się akcje i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

W ramach obchodów tego święta w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, w foyer biblioteki szkolnej, będzie można obejrzeć wystawę Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944-1963. W bibliotece - uczniowie, nauczyciele, rodzice mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi powojennej konspiracji niepodległościowej opracowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej - w tradycyjnej, drukowanej formie oraz publikacjami w wersji cyfrowej - zamieszczonymi w serwisie edukacyjnym https://przystanekhistoria.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniach 02-10 marca 2020r. do obejrzenia wystawy i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi w naszej szkole.

Media: kochamradzyn.pl | iledzisiaj.pl | radzyninfo.pl | 24wspolnota.pl

28 lutego 2020r. na antenie TVP 3 Lublin został wyemitowany reportaż o Kameralnej Orkiestrze Akordeonowej ARTI SENTEMO. W nagraniu, zrealizowanym w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, wzięli udział młodzi muzycy oraz Dyrektor Szkoły, założyciel ARTI SENTEMO Pan Zbigniew Czuryło. Materiał filmowy został nagrany w ramach cyklu Reportaż na deser.

https://lublin.tvp.pl/46892221/28-lutego-2020

DSC 3569 Arti

 W czwartek, 30 stycznia 2020r., zostały ogłoszone nominacje do najważniejszych polskich nagród muzycznych Fryderyków. W kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa znalazła się płyta Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości Kiedyś to były Święta - projekt z 2018r., w którym muzykowi akompaniują uczniowie ze szkół muzycznych z całego kraju. Kiedyś to były Święta - to 24 piosenki, każda na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia), z nagranym teledyskiem.

Numer 10 na płycie, zatytułowany „Kaloryfer, który gra”, to utwór, w którym Czesławowi Mozilowi towarzyszą młodzi muzycy związani z naszą szkołą – Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO.

W nagraniu udział wzięli:

 • akordeon I – Adam Dudek, Mateusz Golonka, Jakub Stefaniak;
 • akordeon II – Karol Zbaracki, Stanisław Krupa, Piotr Chmiel;
 • akordeon III – Mateusz Głowniak, Damian Mazur, Katarzyna Michalak;
 • akordeon IV – Anna Szczęsna, Aleksandra Kurowska:
 • akordeon V (bas) – Szymon Domański:
 • flety: Justyna Czuryło, Julia Kiewel;
 • instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj.

Młodych muzyków przygotował Pan Zbigniew Czuryło – Dyrektor artystyczny ARTI SENTEMO oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

https://fryderyki.pl/fryderyk-2020/
https://www.youtube.com/watch?v=Fs8wCf8yPys

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego odbyły się 12 września 2019 roku. W wyniku głosowania został wyłoniony skład Samorządu na rok szkolny 2019/2020:

 • Przewodniczący - Stanisław Krupa
 • Z-ca przewodniczącego - Urszula Gepner
 • Skarbnik - Julia Karaś
 • Sekretarz - Julita Kulik
 • Członek - Gabriela Skiba

W poniedziałek, 2 września 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. Przybyłych na uroczystość uczniów, ich rodziców oraz grono pedagogiczne, po raz 27, przywitał Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Dyrektor przedstawił zasady funkcjonowania szkoły, plan pracy na bieżący rok szkolny oraz życzył uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom wytrwałości we wspieraniu młodych artystów w dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa w grze na instrumentach. Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z nauczycielami.