We wtorkowe popołudnie (01.09.2020r.) na dziedzińcu Pałacu Potockich, inaczej niż zwykle, skromniej, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa w czasie pandemii, ale jednak w realu, odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/2021 Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, pedagogów przed budynkiem szkoły powitał Dyrektor PSM Pan Zbigniew Czuryło. Dyrektor wyraził radość z możliwości powrotu do murów szkolnych uczniów i muzyki po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Życzył sukcesów dydaktycznych w nowym roku szkolnym. W związku z tym, że uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii, podkreślił konieczność wzajemnej współpracy, szacunku i wyrozumiałości w tym trudnym dla wszystkich czasie. Zaapelował do społeczności szkolnej, aby zaistniałą sytuację traktować z rozwagą i świadomością, że jesteśmy odpowiedzialni ze siebie i innych. Następnie pierwszoklasiści spotkali się ze swoimi nauczycielami w sali koncertowej PSM, gdzie zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji nauki w szkole.