W środę, 1 września 2021r., uroczystą inauguracją Państwowa Szkoła Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła rok szkolny 2021/2022. O godzinie 17.00 uczniowie, rodzice i pedagodzy zebrali się w sali koncertowej szkoły, aby pomimo ciągle panującej pandemii COVID-19, rozpocząć nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Powitał wszystkich przybyłych na uroczystość – szczególnie uczniów klas pierwszych. Wyraził radość z powodu możliwości prowadzenia nauki w trybie stacjonarnym, przedstawił grono pedagogiczne oraz przekazał najważniejsze informacje dotyczące organizacji nauczania w nowym roku szkolnym. W dalszej kolejności Dyrektor odczytał list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Na zakończenie życzył uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych i artystycznych, natomiast rodzicom - satysfakcji z postępów ich dzieci.

Po oficjalnej uroczystości w sali koncertowej odbyły się spotkania uczniów z nauczycielami w klasach lekcyjnych.