W niedzielne przedpołudnie, 19 grudnia 2021r., uczniowie naszej szkoły udali się na do Filharmonii Lubelskiej, aby w ramach cyklu Niedzielne Poranki Muzyczne wysłuchać koncertu „Bożonarodzeniowe Harmonie” w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Akordeonowej ARTI SENTEMO.

Wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ na scenie Filharmonii wystąpili ich starsi koledzy, absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, pod dyrekcją założyciela i dyrektora artystycznego Orkiestry, a także dyrektora naszej szkoły Pana Zbigniewa Czuryło.

W programie koncertu ARTI SENTEMO znalazły się utwory: G. Rossiniego, W.A. Mozarta, J. Brahmsa, C. Gardela, A. Piazzolli, J. Wojtarowicza, D. Ellingtona, J. Gade, W. Kilara w opracowaniu młodych kameralistów - Jakuba Stefaniaka i Szymona Lipińskiego oraz Pana Zbigniewa Czuryło.

Koncert został wzbogacony komentarzem Pana Stefana Müncha, który przekazał publiczności wiele ciekawych informacji na temat wykonywanych utworów, kompozytorów, zagadnień muzycznych, a także Orkiestry ARTI SENTEMO.

Prawie dwugodzinny koncert zakończył się potrójnym bisem i owacjami na stojąco.

Wyjazd do Filharmonii Lubelskiej oraz koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej ARTI SENTEMO dostarczył uczestnikom wycieczki mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Młodzi kameraliści, swoim występem na scenie Filharmonii, po raz kolejny utwierdzili młodszych kolegów z radzyńskiej szkoły, że talent muzyczny poparty pasją i systematyczną pracą są drogą do sukcesu.

Wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy na długo pozostanie w pamięci.