1 września 2021r. Państwowa Szkoła Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim zaingurowała rok szkolny 2021/2022. O godzinie 17.00 uczniowie, rodzice i pedagodzy zebrali się w sali koncertowej szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy etap swojej edukacji

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie wszystkich przywitał Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Czuryło. Przedstawił grono pedagogiczne oraz przekazał najważniejsze informacje dotyczące organizacji nauczania w nowym roku szkolnym. W dalszej kolejności Dyrektor odczytał list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023. Na zakończenie życzył uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych i artystycznych, natomiast rodzicom - satysfakcji z postępów ich dzieci.

Po oficjalnej uroczystości w sali koncertowej odbyły się spotkania uczniów z nauczycielami w klasach lekcyjnych.