11 maja 2012r., w naszej szkole odbył się II Festiwal Gitarowy, podczas którego wystąpiło 28 wykonawców ze szkół muzycznych regionu lubelskiego m.in. z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Puław, Radzynia Podlaskiego oceniało jury w składzie: dr Jakub Niedoborek - przewodniczący jury, mgr Michał Skup, mgr Ewa Zagórska - członkowie i mgr Zbigniew Czuryło - sekretarz. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowskich jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I - soliści:

grupa I

I miejsce - Zielińska Martyna - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. M. Karłowicza w Łukowie),

II miejsce - Rola Paweł - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej),

III miejsce - Kowalski Bartosz - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim).

grupa II

I miejsce - Połynko Julia - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej)

II miejsce - ex aequo Gołębiowska Agata- nucz. A. Przeździak (PSM I st. im. M. Karłowicza w Łukowie) i Szymańska Karolina - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. R. Twardowskiego w Puławach),

III miejsce - Nikodem Marek - naucz. M. Skup (PSM I st. im. M. Karłowicza w Łukowie), Wyróżnienie - Smogorzewska Julia - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim).

grupa III - miejsc nie przyznano

wyróżnienie - Kutczyński Paweł - nucz. A. Przeździak (PSM I st. im. M. Karłowicza w Łukowie).

grupa IV

I miejsce - nie przyznano II miejsca - Glaza Natalia - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej), III miejsce - Polańska Kalina - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim), Wyróżnienie - Zaręba Daria - nucz. A. Przeździak (PSM I st. im. M. Karłowicza w Łukowie).

Kategoria II - zespoły kameralne

I miejsce - Zespół - duet "Glaza" Natalia Glaza i Katarzyna Glaza - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej),

II miejsce - ex aequo duet gitarowy "Natalka i Julka" Natalia Glaza i Julia Połynko oraz Oktet Gitary Play - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej) jak również duet gitarowy Patryk Zabielski i Cezary Jędruszczak - nucz. E. Zagórska (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim),

III miejsce - nie przyznano Wyróżnienie - "Guitar Singer" - Julia Połynko i Natalia Zozula - naucz. Z. Szewczuk (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej).

Na zakończenie Festiwalu odbył się koncert laureatów i koncert Aweliny Szumnarskiej studentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. M. Zalewskiego.

Media: iledzisiaj.pl